Të gjitha lajmet

RIZESPOR - YENI MALATYASPOR

Vedat Muriqi shënon në fitore

Foto: Rizespor/fb

Vedat Muriqi shënon në fitore

22 February, 2019 @22:21

Nga vendi i fundit në fund të vitit, pas super formës së Vedat Muriqit, Rizespor i është afruar mesit të tabelës së klasifikimit në Superligën turke.

Muriqi ka shënuar sot golin e dytë të skuadrës në fitoren prej 3-0 që Rizespor e arriti ndaj YeniMalatyas si vendas.

Derisa Rizespor ka arritur kuotën e 28 pikëve nga 23 ndeshje dhe është në pozitën e dhjetë të klasifikimit, Muriqi 24 vjeç është duke përjetuar stinorin më të mirë të tij në Superligën turke me 8 gola të shënuara deri tash këtë stinor.

PARA QERSHORIT

Skocia me trajner të ri para dueleve të qershorit

20 May, 2019 @23:01

Përfaqësuesja e Skocisë do të ketë trajner të ri për ndeshjet kualifikuese të qershorit për EURO 2020. ORARI,…

TURQI

Galatasaray mposht rivalin direkt, fiton titullin kampion!

19 May, 2019 @20:10

Galatasaray është kampion i Turqisë për sezonin 2018/2019! Skuadra e drejtuar nga Fatih Terim shënoi sot fitore me rezultat 2-1…

SHQIP NË BOTË

Zhegrova fiton Kupën e Zvicrës me Baselin

19 May, 2019 @19:01

Në finalen e Kupës së Zvicrës, Baseli ka arritur ta mposhtë me rezultat 2-1 skuadrën e Thun, për ta fituar…

PORTIERI LEGJENDAR

Iker Casillas pensionohet nga futbolli

17 May, 2019 @11:57

Portieri legjendar spanjoll, Iker Casillas, është pensionuar nga futbolli. Në fillim të muajit maj, Casillasi kishte pësuar një sulm në…

SHPALLET LISTA

Bullgaria me Marcelinhon ndaj Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

16 May, 2019 @12:08

Përfaqësuesja e Bullgarisë që do të pret Kosovën në ndeshjen kualifikuese për EURO 2020 në qershor në Sofje, ka publikuar…

Të gjitha lajmet nga International