Të gjitha lajmet

VENDIMI I FIFAs

S’ka transfere, FIFA dënon Chelsean

S’ka transfere, FIFA dënon Chelsean

22 February, 2019 @11:26

Chelsea është dënuar nga FIFA me ndalesë transferimi për dy afatet e radhës kalimtare në futboll.

Gjithashtu, ekipi nga Stamford Bridge është dënuar nga FIFA me 460 mijë funta (mbi gjysmë milionë euro) ndërsa Federata e Anglisë me 390 mijë funta.

Krejt kjo pasi që është vërtetuar se Chelsea ka thyer rregullat në afatet kalimtare të mëparme lidhur me transferimin e lojtarëve nën 18 vjet, ka bërë të ditur FIFA sot.

Kjo ndalesë nuk vlen për ekipin e femrave të Chelseat dhe të futsallit. Chelsea ka të drejtë ankese për vendimin e FIFAs brenda tre ditëve.

MEDIA

Kuptohet ekipi i ri i Herreras

12 May, 2019 @1:24

Mesfushori i Manchester Unitedit, Ander Herrera, i cili do të mbetet lojtar i ri në fund të këtij stinori, tashmë…

SCOTT PARKER

Prej trajnerit të përkohshëm, në të rregullt

Foto: Evening Standard via Google Images

10 May, 2019 @15:35

Ish mesfushori i Anglisë dhe ish kapiteni i Fulhamit, Scott Parker, është emëruar si trajner me kontratë të rregullt te…

MANCHESTER UNITED

Bojkot klubit, kërkohet ndërrimi i kryesisë!

7 May, 2019 @19:29

Me hashtagun #UnfollowManUnited, tifozët e Manchester United në rrjetet sociale kanë filluar një fushatë për bojkotimin e klubit që ata…

U ULEN RROGAT

Manchester United dënon lojtarët

7 May, 2019 @16:39

Futbollistët e Manchester Unitedit sezonin e ardhshëm do të pagohen 25% më pak nga rrogat e tyre aktuale. Ky…

JAMIE VARDY

5-shja e bën më të mirin

7 May, 2019 @16:20

Sulmuesi i Leicester Cityt, Jamie Vardy, është përzgjedhur lojtari më i mirë i muajit prill në Premier Ligë sot. …

Të gjitha lajmet nga Premier League