Të gjitha lajmet

SHQIPET NË EUROPA LEAGUE

Si kaluan shqiptarët në Europa League sonte?

Foto: uel

Si kaluan shqiptarët në Europa League sonte?

21 February, 2019 @21:30

Hedhim një sy edhe te lojtarët shqiptarët në tetë ndeshjet e para të natës në Europa League sonte.

Reprezentuesi i Kosovës Amir Rrahmani ka qenë në bankën rezervë përgjatë gjithë ndeshjes të cilën Dinamo e fitoi 3-0 ndaj Viktoria Plzenit për të siguruar të tetën e finales në garë.

Arijan Ademi ndërkaq, që reprezenton Maqedoninë, ka qenë për 90 minuta në fushë për zagrebasit në fitore.

Elseid Hysaj (Shqipëri) ka qenë për 90 minuta në fushë, ku Napoli ka mposhtur Zurichun 2-0.

rezultatet

Te Zurichu për 90 minuta në fushë kanë qenë Mirlind Kryeziu (Kosovë) dhe Toni Domgjoni (Zvicër), ndërsa Benjamin Kololli ka luajtur për 82 minuta e zëvendësuesi Bledian Krasniqi (Zvicër) është futur në 25 minutat e fundit të lojës, në eliminim të ekipit.

Në Londër, Arsenali është kualifikuar me fitore 3-0 ndaj BATE Borisovit bellorus, ndërsa Shkodran Mustafi (Gjermani) ka shënuar golin e dytë të skuadrës.

Granit Xhaka ka qenë për 90 minuta në fushë për Arsenalin gjithashtu në këtë fitore që i çon topçinjtë në të tetën e finales.

 

 

 

 

NGA STINORI 2020/21

KE i UEFA-së miraton tre klube kosovare për gara evropiane

30 May, 2019 @15:10

Në mbledhjen e djeshme të mbajtur të Komitetit Ekzekutiv (KE) të UEFA-së, në Baku të Azerbajxhanit para finales së Europa…

EUROPA LEAGUE FINAL

Lamtumirë Eden Hazard!

29 May, 2019 @23:02

Thashethemet e muajve të fundit e gjetën fundin. E tha vetë Eden Hazard pas ndeshjes: “Kam vendosur që gati 2…

EUROPA LEAGUE FINAL

Fitore bindëse, Chelsea fitues i Europa League!

29 May, 2019 @22:50

Në finalen e sontme të Europa Leagues, finale angleze me vetëm një lojtar anglez startues nga gjithsej 22 startuesit, triumfuese…

PARA SHORTIT

Prishtina bartëse, rivalët potencial dihen

28 May, 2019 @14:31

Dy pjesëmarrjet e më përparme rresht dhe një kalim të një raundi (paraeliminator), Prishtinës ia ka siguruar koeficientin 1.250 -…

EUROPA LEAGUE

Prishtina në Europa League, kundërshtarët e mundshëm

25 May, 2019 @13:49

Pas triumfit të Feronikelit në Kupë të Kosovës, Kosovën në Europa League edicionin që vjen do ta përfaqësojë Prishtina, skuadra…

Të gjitha lajmet nga Europa League