Të gjitha lajmet

SADAT PAJAZITI, LARGOHET

Pas disfatës në derbi, Gjilani ndahet me trajnerin

Pas disfatës në derbi, Gjilani ndahet me trajnerin

20 February, 2019 @16:19

Derbi më i madh i Kosovës, ai ndërmjet Dritës dhe Gjilanit ka lënë ekipin humbës pa trajner.

Gjilani përmes një njoftimi para pak çastesh ka bërë të ditur se ka shkëputur me marrëveshje të dyanshme, bashkëpunimin me trajnerin e ekipit Sadat Pajaziti.

“SC Gjilani falenderon Pajazitin për kontributin e dhënë deri më sot dhe i uron suksese në vazhdim të karrierës,” ka shkruar ndër të tjera njoftimi i klubit bardhekuq nga Anamorava.

Detyrën e trajnerit të Gjilanit në ndërkohë do ta kryejë ndihmësi i deritashëm i Pajazitit, Alban Hyseni.

Hyseni do të drejtojë ekipin në përballjen e radhës që Gjilani e luan ndaj Flamurtarit në fundjavën që vjen.

Gjilani është eliminuar nga Kupa dhe ka humbur hapin me kryesuesit e Superligës, kështu objektivi i vetëm i ekipit deri në fund të stinorit mbetet qëndrimi në mes të klasifikimit dhe mosrrezikimi i statusit elitar.

Me largimin e Pajazitit nga detyra, tashmë kanë mbetur vetëm tre skuadra kosovare që nuk kanë ndërruar kryetrajnerin që nga fillimi i stinorit, e ato janë: Prishtina (Mirel Josa), Flamurtari (Arsim Thaçi) dhe Drenica (Tahir Lushtaku).

REFEREE

Caktohen referët e xhiros II në Superligë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

22 August, 2019 @17:16

FFK-ja ka bërë të ditur emrat e gjyqtarëve që do të ndajnë drejtësinë në ndeshje e xhiros II në Superligë. …

PRISHTINA

Prishtina ndahet me Khalidin

21 August, 2019 @18:10

Sulmuesi ganez i deritashëm i Prishtinës, Basit Khalid, nuk do të jetë më te nënkampionia e Kosovës në futboll. Lajmin…

DUKAGJINI 0-0 BALLKANI

Rikthimi me barazim shterp

Pamje nga arkivi

18 August, 2019 @19:57

Skuadra e Dukagjinit të Klinës iu kthye Superligës së Kosovës me barazim pa gola sot, ndaj Ballkanit 0-0 në përballjen…

DRITA 0-1 FERIZAJI

Isufi me Ferizajin, befason Dritën dominuese me ish lojtarin

Pamje nga arkivi

18 August, 2019 @19:45

Trajneri i Ferizajit Bekim Isufi ka debutuar në bankën e ferizajasve me fitore befasuese ndaj Dritës së përforcuar jashtëzakonshëm këtë…

TREPÇA'89 4-1 GJILANI

‘89shi deklason Gjilanin e stërpërforcuar

18 August, 2019 @19:32

Edhe optimistët më të mëdhenjë në Mitrovicë veçanërisht, nuk e kanë pritur një debutim të tillë të trajnerit Shpëtim Idrizi…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga