Të gjitha lajmet

REIMS - RENNES

13 minuta për asist në fitore

Foto: Stade de Reims Official

13 minuta për asist në fitore

17 February, 2019 @20:32

Stade de Reims
Stade Rennais
Stade de Reims 2 : 0 Stade Rennais
Boulaye DIA 2', Mathieu CAFARO 55'

Stadiumi: Auguste-Delaune II, Reims.

Mesfushori i krahut në reprezentacinoin e Kosovës, Arbër Zeneli, ka regjistruar asistimin e tij të parë në Ligue 1, 13 minuta pasi që u fut në lojë.

Zeneli u fut në ndeshje në minutën e 55-të të takimit pranë rezultatit 1-0 për ekipin e tij Reims ndaj Rennais dhe asistoi te Matheiu Cafaro për 2-0.

TABELA AKTUALE

Fitorja e çon Reimsin në pozitën e tetë të klasifikimit me 28 pikë.

 

FA CUP: SWANSEA - BRENTFORD

Celina magjik, 2 gola + asist, kualifikon Swansean

17 February, 2019 @19:05

Futbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Bersant Celina, ka shkëlqyer në ndeshjen e ekipit të tij sot në përballje ndaj Brentfordit.…

SUPERLIGA E ZVICRËS

Shtyhet debutimi i Edon Zhegrovës

TOPSPORTI / A.P

17 February, 2019 @17:53

Pas transferimit të tij nga Genku te Baseli, për herë të parë në bankën rezervë për skuadrën zvicrane sot ishte…

GJILANI

Gjilani me dy përforcime nga Bregu i Fildishtë

FOTO/ sc Gjilani

17 February, 2019 @17:24

Skuadra e Gjilanit sot ka prezentuar dy përforcime nga Bregu i Fildishtë. Vëllezërit Keita Aziz dhe Keita Raza (që të…

REAL MADRID - GIRONA

Fitore historike nga Girona, Reali turpërohet në shtëpi

17 February, 2019 @14:45

Girona e mposhti gjigandin spanjoll Real Madridin si mysafire me rezultat 1-2. Real Madridi që nga minuta e 25’, kaloi…

BARCELONA - VALLADOLID

Messi mjaftoi për rikthim te fitorja

Foto: LaLiga/fb

16 February, 2019 @22:56

Pas tre barazimeve me radhë, dy në La Liga dhe një në Kupë, Barcelona ka shënuar fitoren e parë të…

ATALANTA - MILAN

Super Piatek, Milan fiton me përmbysje

16 February, 2019 @22:31

Pesë ndeshje, gjashtë gola. Super transferi i Milanit, Krzysztof Piatek ka vazhduar me gola, derisa rossonerët kanë mposhtur Atalantën në…

FERIZAJI - TREPÇA 89'

Genc Hamiti i sjell fitore shpresëdhënëse Ferizajit

16 February, 2019 @15:42

Genc Hamiti me dy golat e shpejt të shënuar në fillim të ndeshjes (12’ dhe 14’) i ka sjellë fitoren…

DRITA - GJILANI

Qyteti vishet me të kaltër

16 February, 2019 @15:37

Derbi më i madh në Kosovës, ai lokal ndërmjet Dritës dhe Gjilanit i ka takuar kampionit aktual, Dritës që ka…

BALLKANI - DRENICA

Fitore rutinore e Ballkanit, ngritet në tabelë

16 February, 2019 @15:32

Ballkani ka shënuar fitore të rëndësishme në nismë të stinorit pranveror, duke e mposhtur sot në Suharekë Drenicën 2-0. …

BALLKANI - DRENICA

Ballkani vs. Drenica, 11-shet startuese

16 February, 2019 @13:29

Pak minuta para fillimit të ndeshjes në Suharekë, janë publikuar formacionet startuese të Ballkanit dhe Drenicës. Ballkani: Ruxhi, Krasniqi, Berisha,…

TOULOUSE - STADE DE REIMS

5 minutat e Zenelit në barazim

Foto: StadeDeReims Official

10 February, 2019 @19:25

Mesfushori i krahut Arbër Zeneli është futur në pesë minutat e fundit të ndeshjes që ekipi i tij Reims barazoi…

TRAGJEDIA

Nga rrënojat nxirret trupi i Salas

Foto: AP via L'Equipe

7 February, 2019 @23:47

Gazeta prestigjioze franceze l’Equipe para pak çastesh ka bërë të ditur se trupi i gjetur në rrënojat e aeroplanit në…

STADE DE REIMS - OLYMPIQUE MARSEILLE

Debutimi i Zenelit me fitore ndaj Marseille

Foto: Reims/tw

4 February, 2019 @13:54

Mesfushori i krahut, Arbër Zeneli, që u shpall lojtari më i mirë i Kosovës nga FFK-ja, fundjavën që e lamë…

OLYMPIQUE LYON - PARIS ST GERMAIN

Lyon fiton derbin, me përmbysje ndaj PSG

3 February, 2019 @23:14

Pas 20 xhirove të kaluara pa humbje, Paris St Germain, është mposhtur. Parisienët përkundër epërsisë së hershme në lojë…

E FUNDIT

Gjendet aeroplani i Salas

3 February, 2019 @22:49

Aeroplani i vogël, piper (lex. pajper) është gjetur. Sky Sports ka bërë të ditur para pak çastesh se familjarët…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1