Të gjitha lajmet

GJILANI

Gjilani me dy përforcime nga Bregu i Fildishtë

FOTO/ sc Gjilani

Gjilani me dy përforcime nga Bregu i Fildishtë

17 February, 2019 @17:24

Skuadra e Gjilanit sot ka prezentuar dy përforcime nga Bregu i Fildishtë.

Vëllezërit Keita Aziz dhe Keita Raza (që të dytë 22 vjeç), do të jenë pjesë e Gjilanit deri në qershor të vitit 2021.

TABELA AKTUALE

Gjilani aktualisht gjendet në pozitën e katërt me 27 pikë të grumbulluara, derisa dje pësuan nga Drita me rezultat 3-1.

REAL MADRID - GIRONA

Fitore historike nga Girona, Reali turpërohet në shtëpi

17 February, 2019 @14:45

Girona e mposhti gjigandin spanjoll Real Madridin si mysafire me rezultat 1-2. Real Madridi që nga minuta e 25’, kaloi…

BARCELONA - VALLADOLID

Messi mjaftoi për rikthim te fitorja

Foto: LaLiga/fb

16 February, 2019 @22:56

Pas tre barazimeve me radhë, dy në La Liga dhe një në Kupë, Barcelona ka shënuar fitoren e parë të…

ATALANTA - MILAN

Super Piatek, Milan fiton me përmbysje

16 February, 2019 @22:31

Pesë ndeshje, gjashtë gola. Super transferi i Milanit, Krzysztof Piatek ka vazhduar me gola, derisa rossonerët kanë mposhtur Atalantën në…

FERIZAJI - TREPÇA 89'

Genc Hamiti i sjell fitore shpresëdhënëse Ferizajit

16 February, 2019 @15:42

Genc Hamiti me dy golat e shpejt të shënuar në fillim të ndeshjes (12’ dhe 14’) i ka sjellë fitoren…

DRITA - GJILANI

Qyteti vishet me të kaltër

16 February, 2019 @15:37

Derbi më i madh në Kosovës, ai lokal ndërmjet Dritës dhe Gjilanit i ka takuar kampionit aktual, Dritës që ka…

BALLKANI - DRENICA

Fitore rutinore e Ballkanit, ngritet në tabelë

16 February, 2019 @15:32

Ballkani ka shënuar fitore të rëndësishme në nismë të stinorit pranveror, duke e mposhtur sot në Suharekë Drenicën 2-0. …

BALLKANI - DRENICA

Ballkani vs. Drenica, 11-shet startuese

16 February, 2019 @13:29

Pak minuta para fillimit të ndeshjes në Suharekë, janë publikuar formacionet startuese të Ballkanit dhe Drenicës. Ballkani: Ruxhi, Krasniqi, Berisha,…

FERIZAJ - TREPÇA '89

Ferizaj vs. Trepça ‘89, 11-shet startuese

16 February, 2019 @13:19

Janë publikuar formacionet startuese të Ferizajit dhe Trepçës ‘89, të cilat mes vete ndeshen sot me fillim nga ora 13:30. …

DRITA - GJILANI

Drita vs. Gjilani, 11-shet startuese

16 February, 2019 @12:52

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Dritës dhe Gjilanit. DRITA: Kirev, Leci, Gërbeshi, Limani, Osmani, B.Shabani, Krasniqi, Neziraj,…

ONLINE

Dalin në shitje biletat Shqipëri-Turqi

16 February, 2019 @12:05

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) përmes një njoftimi në faqen zyrtare të saj ka bërë të ditur se kanë dalë…

DRITA - TREPÇA '89

Pa fitues mes kampionëve të fundit

21 April, 2019 @16:44

Pa fitues është mbyllur dueli i zhvilluar sot mes Dritës dhe Trepçës ‘89, dy kampionëve të fundit të Kosovës në…

KEK-u - FERONIKELI

Nikli bindës, i kthehet fitoreve

21 April, 2019 @16:40

Pa ndonjë befasi, skuadra e Feronikelit ka arritur të shënojë fitore në ndeshjen e luajtur ndaj KEK-ut në Obiliq. Pas…

11-SHET

Formacionet zyrtare: KEK-u - Feronikeli

FOTO/ Feronikeli

21 April, 2019 @14:38

Janë caktuar formacionet zyrtare të KEK-ut dhe të Feronikelit. KEK-u: Hodaj, Kutllovci, Vitija, Govori, Musliu, Preniqi, Berisha, Dushi, Qerimi, Emihaziri,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Trepça ‘89

21 April, 2019 @14:33

Janë caktuar formacionet zyrtare të Dritës dhe të Trepçës ‘89. DRITA: Rexhepi, Osmani, Limani, Gërbeshi, Haliti, B.Shabani, Shaqiri, Vucaj, Krasniqi,…

DRITA - TREPÇA '89

Dy kampionët e fundit takohen në Gjilan

21 April, 2019 @11:37

Në një fushë që me siguri do të jetë e rënduar për lojë, pasi që para më pak se 24…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga