Të gjitha lajmet

SUPERLIGA E ZVICRËS

Shtyhet debutimi i Edon Zhegrovës

TOPSPORTI / A.P

Shtyhet debutimi i Edon Zhegrovës

17 February, 2019 @17:53

Pas transferimit të tij nga Genku te Baseli, për herë të parë në bankën rezervë për skuadrën zvicrane sot ishte Edon Zhegrova.

Mirëpo debutimi i tij nuk ndodhi sot. Zhegrova qëndroi në bankën rezervë përgjatë gjithë ndeshjes dhe nuk u inkuadrua nga lojë nga trajneri Koller, e cili ‘e shtyu’ debutimin e talentit nga Kosova.

Ndeshjen e ardhshme Baseli e zhvillon pas 6 ditëve si mysafir i Xamaxit, takim në të cilin Zhegrova mund ta bëjë debutimin e tij.

Sa i përket ndeshjes së sotme, për Baselin startues ishte Taulant Xhaka, derisa me Zhegrovën në bankën rezervë ishte Albian Ajeti. Te kundërshtari i Baselit, Sioni, startues ishin Pajtim Kasami, Ermir Lenjani, Burim Kukeli dhe Bastien Toma, të cilët sot u mposhtën nga vendasit e Baselit me rezultat 1-0.

GJILANI

Gjilani me dy përforcime nga Bregu i Fildishtë

FOTO/ sc Gjilani

17 February, 2019 @17:24

Skuadra e Gjilanit sot ka prezentuar dy përforcime nga Bregu i Fildishtë. Vëllezërit Keita Aziz dhe Keita Raza (që të…

REAL MADRID - GIRONA

Fitore historike nga Girona, Reali turpërohet në shtëpi

17 February, 2019 @14:45

Girona e mposhti gjigandin spanjoll Real Madridin si mysafire me rezultat 1-2. Real Madridi që nga minuta e 25’, kaloi…

BARCELONA - VALLADOLID

Messi mjaftoi për rikthim te fitorja

Foto: LaLiga/fb

16 February, 2019 @22:56

Pas tre barazimeve me radhë, dy në La Liga dhe një në Kupë, Barcelona ka shënuar fitoren e parë të…

ATALANTA - MILAN

Super Piatek, Milan fiton me përmbysje

16 February, 2019 @22:31

Pesë ndeshje, gjashtë gola. Super transferi i Milanit, Krzysztof Piatek ka vazhduar me gola, derisa rossonerët kanë mposhtur Atalantën në…

FERIZAJI - TREPÇA 89'

Genc Hamiti i sjell fitore shpresëdhënëse Ferizajit

16 February, 2019 @15:42

Genc Hamiti me dy golat e shpejt të shënuar në fillim të ndeshjes (12’ dhe 14’) i ka sjellë fitoren…

DRITA - GJILANI

Qyteti vishet me të kaltër

16 February, 2019 @15:37

Derbi më i madh në Kosovës, ai lokal ndërmjet Dritës dhe Gjilanit i ka takuar kampionit aktual, Dritës që ka…

MEDIA

Biletat për ndeshjet e Kosovës, do të shtrenjtohen

TOPSPORTI/ A. P.

12 February, 2019 @0:38

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) Agim Ademi, ka konfirmuar në një intervistë për KTV-në se biletat për…

GALATASARAY - TRABZONSPOR

Belhanda vulos derbin

10 February, 2019 @19:12

Galatasaray ka shënuar fitore në derbi ndaj Trabzonsporit sot 3-1 dhe i është afruar kreut të tabelës në 6 pikë.…

GOLI I RADHËS

Super goli i Muriqit për epërsi

9 February, 2019 @15:08

Ekipi i Rizespor ka kaluar në epërsi në përballjen që po zhvillohet aktualisht ndaj Antalyasporit, ndërsa sulmuesi i Kosovës, Vedat…

KAYSERISPOR - FENERBAHÇE

Kravets kthen Fenerin te humbjet

Foto: Kayserispor Official

8 February, 2019 @21:25

Skuadra e Fenerbahçes i është kthyer humbjeve pas dy fitoreve radhazi të shënuara në Superligën turke. Kayserispor ka qenë…

KUPA E TURQISË

Cikalleshi me çifte në Kupë

Foto: Akhisar Official

7 February, 2019 @22:15

Sulmuesi i Shqipërisë, Sokol Cikalleshi, ka shënuar dy gola në fitoren e ekipit të tij Akhisarspor në përballjen e parë…

Të gjitha lajmet nga International