Të gjitha lajmet

NURNBERG - BORUSSIA DORTMUND

E pesta pa fitore, vë në rrezik kreun

Foto: BVB Official

E pesta pa fitore, vë në rrezik kreun

18 February, 2019 @23:36

Borussia Dortmund e drejtuar nga zvicerani Lucian Favre tashmë është në rrezik të vërtetë të humb kreun në Bundesligë.

Borussia Dortmund përkundër dominimit në fushë, nuk arriti të shënojë asnjë gol ndaj Nurnbergut që po lufton për mbijetesë këtë stinor dhe është i fundit në tabelë.

TABELA AKTUALE

Dallimi në tabelë ndërmjet Borussia Dortmundit lider dhe Bayernit ndjekës kryesor ka rënë në tre pikë.

Kjo është ndeshja e pestë pa fitore e verdhezinjëve në të gjitha garat që prej fillimit të shkurtit, tre barazime në Bundesligë, eliminim nga Kupa dhe humbje në Ligë të Kampionëve.

MATS HUMMELS

Hummels para rikthimit

16 June, 2019 @12:36

Qendërmbrojtësi i Gjermanisë dhe i Bayern Munchenit, Mats Hummels, është në përfundim të bisedimeve për një rikthim të mundshëm te…

WERDER BREMEN

Milot Rashica zgjedhet lojtari i sezonit 2018/19 te Werder Bremeni

Foto: SVWB/fb

11 June, 2019 @19:34

Mesfushori i Kosovës, Milot Rashica, është zgjedhur lojtari më i mirë i sezonit te ekipi i tij Werder Bremen, ka…

DFB POKAL

Pas dy viteve, kupa rikthehet në Bavari

Foto: DFB Pokal

25 May, 2019 @21:53

Pas dy viteve pushim, me Frankfurtin e Dortmundin që e fituan këtë kupë, sivjet DFB Pokal është rikthyer në Bavari. …

TRANSFERE TRANSFERE

Biznesi i Dortmundit

REUTERS/Arkiv

23 May, 2019 @0:00

Borussia Dortmund ka hyrë fuqishëm në tregun e transferimeve me të përfunduar stinori 2018/19 në Bundesliga. Pasi që humbën…

CHRISTIAN PULISIC

Një Hazard i ri

22 May, 2019 @0:16

Futbollisti i ri i Chelseat, që u ble në vitin e kaluar dhe arriti sot si zyrtarizim te ekipi londinez,…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga