Të gjitha lajmet

LIBURNI - PRISHTINA

Kupa e Kosovës shkon te Liburni

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Kupa e Kosovës shkon te Liburni

17 February, 2019 @22:19

Skuadra lidere e Superligës së Kosovës në futsall, Liburni, ka arritur që të fitojë trofeun e Kupës së Kosovës sot.

Liburni ka shënuar fitore në finale ndaj Prishtinës me rezultat të ngushtë 4-3.

Golat për Liburnin shënuan Arbër Dobroshi dhe Halim Selmanaj nga dy, ndërsa për Prishtinë dy gola erdhën nga Agon Ramadani dhe një nga Oso Gjinovci.

Me këtë, trofeun e parë të stinorit e ka fituar ekipi gjakovar, që tashmë kërkon që të përfundojë stinorin me kurorë të dyfishtë, duke e synuar edhe titullin kampion.

PRISHTINA

Prishtina me super përforcim

22 February, 2019 @10:31

Skuadra e futsallit Prishtina, arriti marrëveshje me lojtarin Azem Ibrahimi. Azemi në shtatë vitet e fundit ishte në Superligën e…

PRISHTINA FUTSALL

Prishtina siguron më të mirin e vitit

6 February, 2019 @11:01

Skuadra e Prishtinës në futsall, ka arritur marrëveshje me futbollistin Dardan Topilla, që është zgjedhur lojtari më i mirë i…

PËRFAQËSUESJA

Kosova mposht Andorrën, arrin fazën e dytë kualifikuese

2 February, 2019 @10:56

Pas fitores 5-1 ndaj Norvegjisë, përfaqësuesja e Kosovës në futsall e ka mposhtur sot Andorrën me rezultat 3-5, për…

PËRFAQËSUESJA

Bindshëm ndaj Norvegjisë, ndaj Andorrës kërkohet kualifikimi

31 January, 2019 @20:48

Pas humbjes 5-0 në ndeshjen e parë ndaj Bjellorusisë, përfaqësuesja e Kosovës në futsall ka reaguar në takimin e zhvilluar…

FUTSALL

Kosova U19 mposhtet nga Suedia

Foto: FFK

23 January, 2019 @20:16

Pas fitores ndaj San Marinos në ndeshjen e parë dje, Kosova U19 në futsall u mposht sot nga përfaqësuesja…

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga