Të gjitha lajmet

DOUBLE NGA CITY

102 milionë për 2 lojtarë nga City

Foto: squawka/googleimages

102 milionë për 2 lojtarë nga City

31 May, 2018 @17:27

Manchester City është shumë afër të bëj përforcimet e para të skuadrës për stinorin e ri.

BBC Sport ka raportuar sot se brenda javës së ardhshme City pritet të kompletojë marrëveshjet me krahun e Leicester Cityt, Riyad Mahrez dhe me mesfushorin e Napolit, Jorginho.

Mahrez (27 vjeç) pritet t’i kushtojë kampionëve të Anglisë 60 milionë funta, ndërsa Jorginho (26 vjeç) 42 milionë.TOFFEES

Everton zyrtarizon trajnerin portugez

Foto: premierleague.com

31 May, 2018 @17:22

Skuadra nga qyteti i Liverpoolit, Everton, sot ka zyrtarizuar trajnerin e ri të ekipit. Ai është portugezi 40 vjeç,…

ANULOHET KOSOVA-IRANI

Kosova s’luan ndaj Iranit

BOROZANI/G.P.

31 May, 2018 @15:07

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll, nuk do të zhvillojë ndeshjen e radhës miqësore, pas fitores ndaj Shqipërisë. FFK ishte…

PAS ZEKËS

Edhe Magani te Feronikeli

BOROZANI/ A. P.

31 May, 2018 @14:40

Sulmuesi më i mirë i Lirisë në stinorin 2017/18, Artur Magani, edhe zyrtarisht është bërë pjesë e ekipit nga Drenasi,…

BARDHEKALTËRIT

Prishtina zyrtarizon dy mbrojtësit e Gjilanit

BOROZANI/Arkiv

31 May, 2018 @14:16

Tashmë është zyrtare. Fituesja e Kupës dhe nënkampionia e Kosovës, Prishtina, ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje dhe…

REAL MADRID

Largohet Zinedine Zidane

31 May, 2018 @13:20

Një lajm befasues vjen nga Spanja! Në konferencën e jashtëzakonshme të ftuar sot, Zinedine Zidane ka njoftuar opinionin me…

PAS PAK TE REALI

Zidane thërret mediat

Foto: RealMadrid/fb

31 May, 2018 @12:07

Pas tre titujve të më të mirit në Evropë, Zinedine Zidane para pak çastesh ka ftuar në një konferencë të…

CHAMPIONSHIP

Frank Lampard gjen punë si trajner

Foto: Derby County FC

31 May, 2018 @10:33

Që nga sezoni i ardhshëm, Frank Lampard do të jetë drejtues i skuadrës së Derby Countyt në Championshipin anglez. Mesfushori…

GAME 2: LIBURNI - FENIKSI

Feniksi, kampion i Kosovës!

BOROZANI / V.B

30 May, 2018 @23:12

Pas fitores në ndeshjen e parë në Drenas, skuadra e Feniksit ka shënuar fitore edhe në takimin e luajtur…

TRANSFER

Goditja e tretë e ditës nga Feronikeli

BOROZANI / D.S

30 May, 2018 @18:58

I treti transfer i ditës! Pas Zekës e Islamit, skuadra e Feronikelit ka vazhduar prezantimin e përforcimeve. I…

ARSENAL - CHELSEA

Arsenal rindez luftën për katërshe

Foto: premierleague.com

19 January, 2019 @21:10

Me fitoren e madhe të Arsenalit sot ndaj Chelseat, lufta për të zënë vend në katërshen kryesore të Premier Ligës…

UNITED - BRIGHTON

Rekord për Solskjaer, shpresë për top4

19 January, 2019 @18:18

E gjashta fitore me radhë për norvegjezin Solskjaer në krye të Manchester United në Premier League, për t’u bërë kështu…

LIVERPOOL - CRYSTAL PALACE

Lideri ‘lëkundet’, por s’lejon befasi

19 January, 2019 @18:03

Një ndeshje mjaft interesante u zhvillua sot në Anfield Road! Të pranishmit në stadiumin e Liverpoolit panë gjithsej 7 gola,…

TE LIVERPOOL

Andy vazhdon +5 vite

17 January, 2019 @19:59

Liverpool ka ripërtrirë kontratën me mbrojtësin skocez të ekipit, Andy Robertson. Robertson 24 vjeç që erdhi nga Hull City…

GONZALO HIGUAIN

E duan për derbi ndaj Arsenalit

17 January, 2019 @19:45

Raporti i fundit nga Evening Standard bën të ditur se Chelsea ka arritur marrëveshje me Juventusin për t’ia huazuar sulmuesin…

Të gjitha lajmet nga Premier League