Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

STËRVITJA E PARË

3 startues të zakonshëm, munguan në stërvitjen e parë

Pamje nga stervitjet e kaluara

3 startues të zakonshëm, munguan në stërvitjen e parë


30 August, 2021 @22:12

Kosova ka mbajtur stërvitjen e parë në Fadil Vokrri para ndeshjeve të shtatorit sot.

Pesë mungesa të theksuara janë vërejtur aty, secili me arsye, ndërsa treshja që zakonisht starton në 11-she për Kosovën, Amir Rrahmani, Bersant Celina, Florent Hadërgjonaj kanë qenë të dallueshme. Gjithashtu kanë munguar edhe Astrit Selmani dhe mbrojtësi Lirim Kastrati.

Të gjithë këta me mungesa të arsyeshme, për shkak të angazhimeve me klubet e tyre në ditët e fundit, ndërsa lojtarët tjerë të ftuar nga lista e Bernard Challandes kanë vazhduar stërvitjet normalisht, të 19-tit.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELAT AKTUALE

Në shtator Kosova do të ketë ndeshje pas ndeshjeje, një seri ku i duhen pikët patjetër. Udhëton në Gjeorgji, për tu ndeshur për herë të parë me ta, pastaj pret Greqinë, ish kundërshtarin e Ligës së Kombeve, dhe në fund, Spanja vjen në Prishtinë.

Dy ndeshjet e fundit do të luhen në Fadil Vokrri.

Challandes ka kërkuar punë dhe seriozitet nga secili lojtar, ndërsa në shtator nuk do të mund të llogaris në shërbimet e të lënduarve, Arbër Zeneli e Edon Zhegrova. Blendi Idrizi gjithashtu nuk është ftuar. 

Benjamin Kololli, Hekuran Kryeziu e Idriz Voca - që janë zakonisht lojtar të 11-shes kësaj radhe nuk janë ftuar. Derisa për Kolollin thuhet të jetë largësia problem, pasi që është transferuar në Japoni këtë verë, dyshja tjetër janë pa klube dhe nuk kanë marrë ftesë nga selektori.


TRAJNERI I DUKAGJINIT

Dallku: Ua falëm të dy golat!

FFK Superliga

Dallku: Ua falëm të dy golat!

30/08/21 @ 19:28

TAHIR LUSHTAKU

Fiton, por i pakënaqur me referim

FFK Superliga

Fiton, por i pakënaqur me referim

30/08/21 @ 19:23

STATS

2 xhiro, 10 ndeshje, vetëm 1 fitore vendase

FFK Superliga

2 xhiro, 10 ndeshje, vetëm 1 fitore vendase

30/08/21 @ 19:14

DUKAGJINI - DRENICA

Drenica kthehet me pikët e plota në Skenderaj

FFK Superliga

Drenica kthehet me pikët e plota në Skenderaj

30/08/21 @ 19:04

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Drenica

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Drenica

30/08/21 @ 16:46

SUPERLIGA

Xhiroja e dytë mbyllet me ndeshjen Dukagjini-Drenica

FFK Superliga

Xhiroja e dytë mbyllet me ndeshjen Dukagjini-Drenica

30/08/21 @ 12:38

LISTA E SHQIPËRISË

Pa Balaj, lista e plotë e Shqipërisë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Pa Balaj, lista e plotë e Shqipërisë

28/08/21 @ 13:00

KOSOVA

Ndeshjet e shtatorit, lista e Kosovës

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Ndeshjet e shtatorit, lista e Kosovës

27/08/21 @ 18:15

ANGLIA

Southgate i bën ftesë Bamfordit, lë jashtë Chilwellin

Kualifikimet për Botëror

Southgate i bën ftesë Bamfordit, lë jashtë Chilwellin

26/08/21 @ 15:10

NDESHJET E SHTATORIT

Mirret vendimi! Ekipet e Premier Ligë nuk lirojnë lojtarët

Kualifikimet për Botëror/Premier League

Mirret vendimi! Ekipet e Premier Ligë nuk lirojnë lojtarët

24/08/21 @ 19:45

BBC SPORT

Ekipet e PremierLigës, po shqyrtojnë mos lirimin e lojtarëve për kombëtare

Kualifikimet për Botëror/Premier League

Ekipet e PremierLigës, po shqyrtojnë mos lirimin e lojtarëve për kombëtare

23/08/21 @ 22:34

SPANJA

Enrique tregon datën për listën ndaj Kosovës

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Enrique tregon datën për listën ndaj Kosovës

20/08/21 @ 12:08

DATA E SHITJES

Biletat për Shqipëri-Hungari e Shqipëri-SanMarino

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Biletat për Shqipëri-Hungari e Shqipëri-SanMarino

19/08/21 @ 17:43

DUELET E SHTATORIT

Telashe me stadium, Shqipëria si vendase nuk luan në “Air Albania”

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Telashe me stadium, Shqipëria si vendase nuk luan në “Air Albania”

19/08/21 @ 17:34

LISTA E LOJTARËVE

Polakët zbardhin listën para kuqezinjëve

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja/International

Polakët zbardhin listën para kuqezinjëve

17/08/21 @ 11:41

HELVETIKËT

Zvicra zyrtarizon përzgjedhësin e ri

Kualifikimet për Botëror/International/Transfere

Zvicra zyrtarizon përzgjedhësin e ri

09/08/21 @ 12:38


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror