Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

IORDANESCU

40’000 tifozë u dhanë zemër atyre

40’000 tifozë u dhanë zemër atyre


20 June, 2016 @0:13

Trajneri i Rumanisë, Anghel Iordanescu, menjëherë pas ndeshjes së humbur nga Shqipëria ka thënë se ekipi i tij nuk e meritoi kualifikimin pas humbjes nga kuqezinjtë.

“Humbja është humbje. I kërkojmë falje të tanëve. Kemi pasur raste. Pranuam gol nga gabimi në mbrojtje. Në pjesën e dytë morrëm kontrollin, por nuk mund të shënonim. Aty ishin mbi 40 mijë tifozë shqiptarë dhe energjia e tyre iu transmetua ekipit. Sa i përket Shqipërisë, ata kanë evolvuar në vitet e fundit. Nga 23 shqiptarë në ekip, 21 luajnë jashtë vendit… Nëse nuk e kemi fituar këtë ndeshje, nuk kemi merituar kualifikimin. Kjo ka qenë ndeshja e jetës për këta djem, ndërsa kualifikimi tutje do të ishte shpërblimi,” ka thënë Iordanescu.

Rumania përfundoi e fundit në Grupin A dhe është përshëndetur nga EURO2016.


STATISTIKA

Xhaka, më shumë se Pogba e Cabaye bashkë

UEFA Euro 2016

Xhaka, më shumë se Pogba e Cabaye bashkë

19/06/16 @ 23:46

DE BIASI

Dhuratë për lojtarët

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Dhuratë për lojtarët

19/06/16 @ 23:39

MAVRAJ

Fitore 10 milionëshe

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Fitore 10 milionëshe

19/06/16 @ 23:19

SADIKU

Flet golashënuesi historik

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Flet golashënuesi historik

19/06/16 @ 23:04

GRUPI A

Pa gola për kualifikim të dyanshëm

UEFA Euro 2016

Pa gola për kualifikim të dyanshëm

19/06/16 @ 22:56

GRUPI A

Sadiku mban gjallë ëndrrën kuqezi

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Sadiku mban gjallë ëndrrën kuqezi

19/06/16 @ 22:52

GRUPI A

Formacionet zyrtare: Rumani-Shqipëri

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Formacionet zyrtare: Rumani-Shqipëri

19/06/16 @ 20:14

GRUPI A

Formacionet zyrtare: Zvicër-Francë

UEFA Euro 2016

Formacionet zyrtare: Zvicër-Francë

19/06/16 @ 20:05

EURO2016

Xhaka prin në listën e pasuesve të saktë

UEFA Euro 2016/Sportistë shqiptarë në botë

Xhaka prin në listën e pasuesve të saktë

19/06/16 @ 19:16

KUQEZI

Skenar i njëjtë sikur në kualifikime

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Skenar i njëjtë sikur në kualifikime

19/06/16 @ 17:55

TRANSFER

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

Premier League/La Liga/UEFA Euro 2016/Transfere

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

22/02/21 @ 18:10

ISH TRAJNERI KUQEZI

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

FSHF Kategoria Superiore/Kombëtarja/UEFA Euro 2016

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

26/11/19 @ 17:09

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

UEFA Euro 2016

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27/07/18 @ 10:00

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

1 vit nga nata historike!

11/10/16 @ 16:31

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

International/UEFA Euro 2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

08/10/16 @ 12:26

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

UEFA Euro 2016

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10/09/16 @ 13:20

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Champions League/Europa League/UEFA Euro 2016

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

18/07/16 @ 15:01

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

Russia 2018/Përfaqësuesja/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shevchenko përballë Kosovës

15/07/16 @ 16:00

BELGJIKË

Shkarkohet Wilmots

Russia 2018/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shkarkohet Wilmots

15/07/16 @ 15:38

EURO2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

UEFA Euro 2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

13/07/16 @ 16:08


 
Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016