Të gjitha lajmet

RENOVIM

5 në listë të largimit, 2 në të ardhjes

5 në listë të largimit, 2 në të ardhjes

9 May, 2019 @13:56

Pas debaklit historik të pësuar në Anfield Road, Barcelona ka nisur të mendojë për renovimin e një pjese të mirë të skuadrës.

Sipas raportit të sotëm të shkruar në Mundo Deportivo, gazetë kjo e afërt me ekipin katalonas, në listën e lojtarëve të cilët do të largohen këtë verë janë futur: Philippe Coutinho, Ivan Rakitic, Jordi Alba, Luis Suarez dhe Sergi Busquets.

Ndërsa në listën e lojtarëve që blaugranat do t’i kenë në radar gjatë verës janë shënuar: Antoine Griezmann dhe Matthijs de Ligt.

Gjithashtu, është bërë e ditur se e ardhmja e trajnerit të ekipit Ernesto Valverde është pranë këputjes me katalonasit, pas debaklit nga Liverpooli, që shihet si arsye e mjaftueshme për të marrë vendim për ndërrimin e shefit të shtabit teknik te Barcelona.

DUELET HISTORIKE

Përmbysjet më të mëdha të Ligës së Kampionëve

9 May, 2019 @13:30

Pas përmbysjeve të paharrueshme të bëra në gjysmëfinalet e këtij stinori të Ligës së Kampionëve, faqja zyrtare e UEFA-së ka…

FINALJA

Para finales së Ligës së Kampionëve

Foto: uefa.com

9 May, 2019 @12:21

Të shtunën më 1 qershor 2019 me fillim prej orës 21:00 në Madrid do të zhvillohet finalja e Ligës së…

SEMIFINALS: AJAX - TOTTENHAM

Përmbysje fantastike për finalen e parë në Champions!

8 May, 2019 @23:05

Po e përjetojmë një prej sezoneve më të bukura në histori të Ligës së Kampionëve! Pas përmbysjes shokuese nga Liverpooli…

TOP FINALISTS

Liverpool ngritet në listën e finalistëve

8 May, 2019 @0:25

Përveç që e kaloi sonte, Liverpool e ka kaluar Barcelonën edhe në një pjesë të historisë së Ligës së Kampionëve.…

HUMBJET E NJËJTA

E pesta herë për Barcelonën

7 May, 2019 @23:37

Barcelona ka shënuar për të pestën herë në histori të klubit, humbjen më të rëndë në gara evropiane sonte. …

Të gjitha lajmet nga Champions League