Të gjitha lajmet

DUELET HISTORIKE

Përmbysjet më të mëdha të Ligës së Kampionëve

Përmbysjet më të mëdha të Ligës së Kampionëve

9 May, 2019 @13:30

Pas përmbysjeve të paharrueshme të bëra në gjysmëfinalet e këtij stinori të Ligës së Kampionëve, faqja zyrtare e UEFA-së ka listuar ndeshjet me përmbysje më të mëdha në histori të Ligës së Kampionëve.

Kështu, me kthimin e katër golave deficit, Barcelona është e para në listë, ndërsa me tre gola deficit dhe përmbysje renditen Liverpool, Roma dhe Deportivo La Coruna.

4 GOLA

Në të tetën e finales 2016/17

Paris St Germain 4-0 Barcelona
Barcelona 6-1 Paris St Germain

3 GOLA

Në gjysmëfinalen 2018/19

Barcelona 3-0 Liverpool
Liverpool 4-0 Barcelona

Në çerekfinalen 2017/18

Barcelona 4-1 Roma
Roma 3-0 Barcelona

Në çerekfinalen 2003/04

Milan 4-1 Deportivo La Coruna
Deportivo La Coruna 4-0 Milan

2 GOLA

Nga ekipi mysafir në ndeshjen e kthimit

E teta e finales 2018/19

United 0-2 PSG
PSG 1-3 United

Nga ekipi vendas në ndeshjen e kthimit

Çerekfinalet 1999/00

Chelsea 3-1 Barcelona
Barcelona 5-1 Chelsea (ExtraTime)

Çerekfinalet 2003/04

Real Madrid 4-2 Monaco
Monaco 3-1 Real Madrid

E teta e finales 2011/12

Napoli 3-1 Chelsea
Chelsea 4-1 Napoli (ExtraTime)

E teta e finales 2012/13

Milan 2-0 Barcelona
Barcelona 4-0 Milan

E teta e finales 2013/14

Olympiacos 2-0 United
United 3-0 Olympiacos

Çerekfinalet 2013/14

PSG 3-1 Chelsea
Chelsea 2-0 PSG

Çerekfinalet 2014/15

Porto 3-1 Bayern
Bayern 6-1 Porto

Çerekfinalet 2015/16

Wolfsburg 2-0 Real Madrid
Real Madrid 3-0 Wolfsburg

E teta e finales 2018/19

Atletico 2-0 Juventus
Juventus 3-0 Atletico.

 i:

Stats: UEFA

RENOVIM

5 në listë të largimit, 2 në të ardhjes

9 May, 2019 @13:56

Pas debaklit historik të pësuar në Anfield Road, Barcelona ka nisur të mendojë për renovimin e një pjese të mirë…

FINALJA

Para finales së Ligës së Kampionëve

Foto: uefa.com

9 May, 2019 @12:21

Të shtunën më 1 qershor 2019 me fillim prej orës 21:00 në Madrid do të zhvillohet finalja e Ligës së…

SEMIFINALS: AJAX - TOTTENHAM

Përmbysje fantastike për finalen e parë në Champions!

8 May, 2019 @23:05

Po e përjetojmë një prej sezoneve më të bukura në histori të Ligës së Kampionëve! Pas përmbysjes shokuese nga Liverpooli…

TOP FINALISTS

Liverpool ngritet në listën e finalistëve

8 May, 2019 @0:25

Përveç që e kaloi sonte, Liverpool e ka kaluar Barcelonën edhe në një pjesë të historisë së Ligës së Kampionëve.…

HUMBJET E NJËJTA

E pesta herë për Barcelonën

7 May, 2019 @23:37

Barcelona ka shënuar për të pestën herë në histori të klubit, humbjen më të rëndë në gara evropiane sonte. …

Të gjitha lajmet nga Champions League