Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CARIOCA

7 copa nga Brazili, Coutinho hat-trick

7 copa nga Brazili, Coutinho hat-trick


9 June, 2016 @9:11

Përfaqësuesja e Brazilit që drejtohet nga ish kampioni i botës, Carlos Dunga, është rikthyer në lojën e vetë pas startit jo të mirë në Copa America.

w

Brazili sot ka mposhtur Haitin me rezultat të thellë 7-1, ku mesfushori i Liverpoolit Philippe Coutinho ka shënuar hat-trick, ndërsa Renato Augusto dy të tjera.

ORARI, REZULTATET DHE TABELAT

Me këtë fitore tanimë Brazilit i duhet vetëm edhe një pikë për të siguruar kalimin në fazën tjetër të garave të Copa Americas.

Haiti ka qenë ekipi i parë që ka pranuar të zhvillojë miqësore ndaj Kosovës, pasi që kjo ishte pranuar me të drejta të kufizuara në FIFA, dy vite më parë.


Brasil 7 -1 Haiti ALL Goals and Highlights Copa… by teamsfootballgoals

s


I PAPARASHIKUESHËM!

Grupi F, grup i befasisë

UEFA Euro 2016/Analiza

Grupi F, grup i befasisë

09/06/16 @ 12:34

ZYRTARE

Balaj transferohet në Rusi

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Balaj transferohet në Rusi

09/06/16 @ 02:46

MIQËSORE

Quaresma-show, Portugalia deklason Estoninë

International/UEFA Euro 2016

Quaresma-show, Portugalia deklason Estoninë

08/06/16 @ 23:44

GRUPI E

Këtu fshihet kampioni europian

UEFA Euro 2016/Analiza

Këtu fshihet kampioni europian

08/06/16 @ 22:33

MERKATO

Sulejmani i bashkohet Besnik Hasit

International/Sportistë shqiptarë në botë

Sulejmani i bashkohet Besnik Hasit

08/06/16 @ 20:42

MERKATO

Ferronikeli transferon portierin

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Ferronikeli transferon portierin

08/06/16 @ 19:39

U19

Publikohet lista e Përfaqësueses

Përfaqësuesja

Publikohet lista e Përfaqësueses

08/06/16 @ 19:06

PARA REKORDIT

Cristiano e Buffon pranë rekordit

UEFA Euro 2016

Cristiano e Buffon pranë rekordit

08/06/16 @ 14:44

TOP 11

Caktohet ekipi më i mirë i Copa America 2021

Copa America

Caktohet ekipi më i mirë i Copa America 2021

13/07/21 @ 17:09

FINALJA - COPA AMERICA 2021

DiMaria vendos, Messi me trofe të parë me Argjentinën

International/Copa America

DiMaria vendos, Messi me trofe të parë me Argjentinën

11/07/21 @ 08:59

COPA AMERICA 2021

Kolumbia në sekondën e fundit, siguron të tretën në Copa’21

International/Copa America

Kolumbia në sekondën e fundit, siguron të tretën në Copa’21

10/07/21 @ 12:36

ARGJENTINA - KOLUMBIA

Portieri Martinez shpëton Argjentinën, super finalja me Brazilin

International/Copa America

Portieri Martinez shpëton Argjentinën, super finalja me Brazilin

07/07/21 @ 10:35

COPA AMERICA 2019 FINAL: BRAZIL - PERU

Pas 12 vitesh, trofeu rikthehet në Brazil

International/Copa America

Pas 12 vitesh, trofeu rikthehet në Brazil

08/07/19 @ 14:26

COPA 2019: KILI - PERU 0-3

Guerrero me shokë prishin ëndrrat e kampionit

International/Copa America

Guerrero me shokë prishin ëndrrat e kampionit

04/07/19 @ 08:13

COPA 2019: BRAZILI - ARGJENTINA 2-0

Messi mbetet pa trofe, Brazili arrin finalen

International/Copa America

Messi mbetet pa trofe, Brazili arrin finalen

03/07/19 @ 08:14

GRUPI C: EKUADORI - KILI 1-2

Alexis Sanchez tjetër me Kilin, siguron kualifikimin

International/Copa America

Alexis Sanchez tjetër me Kilin, siguron kualifikimin

22/06/19 @ 12:22

COPA 2019: KOLUMBIA - KATARI 1-0

Duvan Zapata kualifikon tutje Kolumbinë

Serie A/International/Copa America

Duvan Zapata kualifikon tutje Kolumbinë

20/06/19 @ 13:26

GRUPI C: URUGUAJI - EKUADORI 4-0

Uruguaji e nis furishëm

International/Copa America

Uruguaji e nis furishëm

17/06/19 @ 10:27


 
Të gjitha lajmet nga Copa America