Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FORMACIONET E MUNDSHME

A do të ketë rikthim të madh në Anfield?

Foto: uefa.com via Getty Images

A do të ketë rikthim të madh në Anfield?


14 April, 2021 @13:51

Liverpool sonte do të ketë punë të vështirë në duel ndaj rekord-kampionit të Evropës, Real Madrid.

Madrilenët fituan ndeshjen e parë 3-1, ndërsa Liverpool sonte duhet që të fitojë minimalisht me 2-0 për të siguruar gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve.

Ekipi i Jurgen Klopp është duke kaluar ditë jo të mira në Premier League, por ecuria në Ligë të Kampionëve po vazhdon mirë.

Real në anën tjetër është në formë të mirë në secilën garë, qoftë në kampionatin spanjoll qoftë në Evropë.

Formacionet e mundshme për sonte:

LIVERPOOL: Alisson Becker; Alexander-Arnold, Ozan Kabak, Phillips, Robertson; Thiago, Fabinho, Wijnaldum; Salah, Jota, Mané.

REAL MADRID: Courtois; Odriozola, Nacho, Éder Militão, Mendy; Kroos, Casemiro, Modrić; Asensio, Benzema, Vinícius Júnior.

Dueli nis në 21:00 në Anfield Road të Liverpoolit.


VALENCIA

Pritet të dënohet me dy ndeshje

La Liga

Pritet të dënohet me dy ndeshje

14/04/21 @ 12:31

LAZIO

Igli Tare flet për gjendjen aktuale të Muriqit

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Igli Tare flet për gjendjen aktuale të Muriqit

14/04/21 @ 13:01

DISIPLINORJA

KD merr masa edhe ndaj Batatinës për gjuhën e përdorur ndaj gazetares

FFK Superliga

KD merr masa edhe ndaj Batatinës për gjuhën e përdorur ndaj gazetares

14/04/21 @ 11:57

KOMISIONI DISIPLINOR

Kryetari i ‘89-shit, i Ballkanit dhe trajneri i Gjilanit - në disiplinore, me gjoba

FFK Superliga

Kryetari i ‘89-shit, i Ballkanit dhe trajneri i Gjilanit - në disiplinore, me gjoba

14/04/21 @ 11:15

ROJIBLANCOS

Tetë finalet e Dembélés

La Liga

Tetë finalet e Dembélés

14/04/21 @ 12:21

VENDIMI I KD-së

5 skuadra gjobiten, pritet marrja e pikëve

FFK Superliga/FFK Liga e parë

5 skuadra gjobiten, pritet marrja e pikëve

14/04/21 @ 10:54

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: PSG - Bayern

Champions League

Notat e futbollistëve: PSG - Bayern

13/04/21 @ 23:27

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Chelsea - Porto

Champions League

Notat e futbollistëve: Chelsea - Porto

13/04/21 @ 23:32

CHELSEA 0-1 PORTO

Goli i Portos në fund i pamjaftueshëm, Chelsea shkon në gjysmëfinale

Champions League

Goli i Portos në fund i pamjaftueshëm, Chelsea shkon në gjysmëfinale

13/04/21 @ 22:35

PSG - BAYERN

S’mjafton një gol, Parisi në gjysmëfinale!

Champions League

S’mjafton një gol, Parisi në gjysmëfinale!

13/04/21 @ 22:58

THIAGO SILVA

Thiago Silva shpreson të ndeshet me ish-ekipin në Ligën e Kampionëve

Champions League

Thiago Silva shpreson të ndeshet me ish-ekipin në Ligën e Kampionëve

11/05/21 @ 17:02

FINALJA E CHL

Finalja e Ligës së Kampionëve zhvendoset në Wembley?

Champions League

Finalja e Ligës së Kampionëve zhvendoset në Wembley?

09/05/21 @ 20:30

SUPERLIGA EVROPIANE

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

Champions League/Europa League

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

07/05/21 @ 20:51

REAL MADRID

Hazard shpjegon situatën

Champions League/La Liga

Hazard shpjegon situatën

07/05/21 @ 14:24

TRAJNERI I PARË ME KËTË ARRITJE

Arritje historike për Thomas Tuchelin

Champions League/Premier League

Arritje historike për Thomas Tuchelin

05/05/21 @ 23:31

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Chelsea - Real Madrid

Champions League

Notat e futbollistëve: Chelsea - Real Madrid

05/05/21 @ 23:22

CHELSEA 2-0 REAL MADRID

Pas 9 vitesh, Chelsea arrin finalen e tretë

Champions League

Pas 9 vitesh, Chelsea arrin finalen e tretë

05/05/21 @ 22:58

11-SHET

Formacionet zyrtare: Chelsea - Real Madrid

Champions League

Formacionet zyrtare: Chelsea - Real Madrid

05/05/21 @ 20:06

PERCAKTOHET REFERI

Daniele Orsato refer i ndeshjes Chelsea - Real Madrid

Champions League/Premier League/La Liga

Daniele Orsato refer i ndeshjes Chelsea - Real Madrid

05/05/21 @ 14:46

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Man City - PSG

Champions League

Notat e futbollistëve: Man City - PSG

04/05/21 @ 23:42


 
Të gjitha lajmet nga Champions League