Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DYSHJA E AARAUT

Aarau me lajm special për dyshen që u ftua nga Kosova

Screenshot @ fcaarau.ch

Aarau me lajm special për dyshen që u ftua nga Kosova


1 June, 2021 @11:20

Dyshja ofanzive e Aaraut, Donat Rrudhani dhe Liridon Balaj, janë ftuar nga Bernard Challandes në ekipin senior të Kosovës për dy ndeshjet e qershorit që do të zhvillohen në Antalya të Turqisë.

Ndërsa faqja zyrtare e Aaraut ka bërë të ditur se lojërat e mira me ekipin janë shpërblyer me ftesë nga ekipi senior për herë të parë.

Kosova do të luajë ndaj Guinesë më 8 qershor 2021, ndërsa ndaj Gambisë më 11 qershor 2021. Aarau ka bërë të ditur gjithashtu se Balaj me 5 gola dhe 10 asistime në sezonin e dytë me skuadrën dhe Rrudhani me 8 gola e 9 asistime, do të luajnë për herë të parë për seniorët, pasi që më parë kanë qenë të ftuar te Kosova U-21, ndërsa tash kanë marrë ftesën nga selektori zviceran i Kosovës, Challandes.


KUPA E SHQIPËRISË

Pas 13 vitesh vjen Kupa e Shqipërisë

FSHF Kategoria Superiore

Pas 13 vitesh vjen Kupa e Shqipërisë

31/05/21 @ 22:25

MIQËSORE

Kundërshtari i Kosovës barazon me Turqinë

International

Kundërshtari i Kosovës barazon me Turqinë

31/05/21 @ 21:30

TIRANA

Tirana vazhdon me trajnerin

FSHF Kategoria Superiore

Tirana vazhdon me trajnerin

31/05/21 @ 22:21

GJILANI

Gjilani nuk ndalet, +3 vjet me Kqikun

FFK Superliga/Transfere

Gjilani nuk ndalet, +3 vjet me Kqikun

31/05/21 @ 20:53

NGA KONFERENCA

Challandes tregon pse nuk i ftoi Berishën dhe Zhegrovën

Përfaqësuesja

Challandes tregon pse nuk i ftoi Berishën dhe Zhegrovën

31/05/21 @ 21:12

GJILANI

Gjilani vazhdon me kapitenin

FFK Superliga

Gjilani vazhdon me kapitenin

31/05/21 @ 20:41

NGA KONFERENCA

Challandes tregon pse nuk i ftoi Berishën dhe Zhegrovën

Përfaqësuesja

Challandes tregon pse nuk i ftoi Berishën dhe Zhegrovën

31/05/21 @ 21:12

KOSOVA

Kosova zhvillon stërvitjen e fundit para miqësores kundër San Marinos

Përfaqësuesja

Kosova zhvillon stërvitjen e fundit para miqësores kundër San Marinos

31/05/21 @ 20:30

KOSOVA

Publikohet lista e Kosovës, për dy miqësoret në Antalya

Përfaqësuesja

Publikohet lista e Kosovës, për dy miqësoret në Antalya

31/05/21 @ 12:54

MALTA - IRLANDA VERIORE

Rivali i Kosovës pëson thellë

Përfaqësuesja/International

Rivali i Kosovës pëson thellë

30/05/21 @ 22:51

MEDIA TALK

Munishi: Nuk flas për selektorin

Përfaqësuesja/International

Munishi: Nuk flas për selektorin

30/05/21 @ 22:38

KOSOVA

Kosova zhvillon edhe stërvitjen e tretë për ndeshjet e qershorit

Përfaqësuesja

Kosova zhvillon edhe stërvitjen e tretë për ndeshjet e qershorit

30/05/21 @ 18:54

KOSOVA

Përfundon edhe stërvitja e dytë e Kosovës, ka munguar Vedat Muriqi

Përfaqësuesja

Përfundon edhe stërvitja e dytë e Kosovës, ka munguar Vedat Muriqi

29/05/21 @ 23:19

MIQËSORE

Kosova U21 barazon në miqësore me 2 Korrikun

Përfaqësuesja

Kosova U21 barazon në miqësore me 2 Korrikun

29/05/21 @ 15:22

MIQËSORE

Kosova zhvillon stërvitjen e parë për ndeshjet e qershorit

Përfaqësuesja

Kosova zhvillon stërvitjen e parë për ndeshjet e qershorit

28/05/21 @ 23:28

NGA KONFERENCA

Dy mungesa te Kosova, përkundër ftesës

Përfaqësuesja/International

Dy mungesa te Kosova, përkundër ftesës

28/05/21 @ 12:24


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja