Të gjitha lajmet

MEDIA TALKS

Ademi mund të largohet nga Fenerbahçe, e kërkon një tjetër skuadër turke

Ademi mund të largohet nga Fenerbahçe, e kërkon një tjetër skuadër turke


11 January, 2021 @22:27

Sulmuesi me prejardhje nga Kosova, Kemal Ademi, ishte transferuar në fillim të stinorit te gjiganti turk, Fenerbahçe, për ta mbuluar mungesën e Vedat Muriqit.

Por futbollist 24 vjeçar nuk arriti t’i përmbush pritjet e klubit të tij, pasi që u aktivizua në vetëm 6 ndeshje kampionale dhe pati shumë pak hapësirë për t’u dëshmuar.

Sipas gazetës turke Fanatik, drejtuesit e klubit nga Stambolli kanë shprehur pakënaqësinë ndaj lojtarit dhe i kanë kërkuar atij që të gjejë një skuadër të re, ndërkohë që për transferimin e tij menjëherë ka shprehur interesim një tjetër skuadër turke, Kayserispor.

Ademi ishte transferuar në Fenerbahçe nga skuadra zvicerane Basel. Ai ka nënshtetësi të Zvicrës, ndërsa shpesh është përmendur edhe si një emër potencial për t’i bashkuar përfaqësueses së Kosovës.


TRANSFER

Arbëria me përforcim nga Shqipëria

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore

Arbëria me përforcim nga Shqipëria

11/01/21 @ 22:10

SERIE A

Bakayoko nuk dëshiron rikthimin te Chelsea

Serie A

Bakayoko nuk dëshiron rikthimin te Chelsea

11/01/21 @ 22:00

TRANSFER

Katër transferime te Skënderbeu

FSHF Kategoria Superiore

Katër transferime te Skënderbeu

11/01/21 @ 21:43

TRANSFERIM

Sokratis dëshiron të bashkohet me Real Betis

Premier League/La Liga/Transfere

Sokratis dëshiron të bashkohet me Real Betis

11/01/21 @ 21:17

NË TURQI

Ballkani mposhtë Vorsklën ukrainase në miqësore

FFK Superliga/International

Ballkani mposhtë Vorsklën ukrainase në miqësore

24/01/21 @ 17:13

TURQIA

Asnjë minutë për Topallin, Babel shpëton Galatasarayin

International

Asnjë minutë për Topallin, Babel shpëton Galatasarayin

24/01/21 @ 16:27

BUNDESLIGA 2

Florent Muslija shkëlqen për 25 minuta

Bundesliga/International/Sportistë shqiptarë në botë

Florent Muslija shkëlqen për 25 minuta

24/01/21 @ 16:06

FENERBAHÇE

Fenerbahçe zyrtarizon Mesut Ozilin

International

Fenerbahçe zyrtarizon Mesut Ozilin

24/01/21 @ 15:32

SUPERLIGA TURKE

Bytyqi zëvendësohet me Cikalleshin, Konya barazon

International

Bytyqi zëvendësohet me Cikalleshin, Konya barazon

24/01/21 @ 14:49

TURQIA

Arb Manaj 46 minuta, skuadra e tij fiton

International

Arb Manaj 46 minuta, skuadra e tij fiton

24/01/21 @ 14:45

TURQIA

Rashani përshëndet tifozët e ekipit të tij të ri

International

Rashani përshëndet tifozët e ekipit të tij të ri

24/01/21 @ 11:00

TRANSFER

Armando Sadiku shkon larg, transferohet në Bolivi

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Armando Sadiku shkon larg, transferohet në Bolivi

24/01/21 @ 09:19

ELBA

Rashani në Erzurumspor, zyrtarizimi çështje kohe

International/Sportistë shqiptarë në botë

Rashani në Erzurumspor, zyrtarizimi çështje kohe

24/01/21 @ 09:15

MEHA

Alban Meha fiton çmimin “Goli i viti”

International/Sportistë shqiptarë në botë

Alban Meha fiton çmimin “Goli i viti”

24/01/21 @ 09:07


Të gjitha lajmet nga International