Të gjitha lajmet

FLAMURTARI-RAHOVECI

Ademi siguron Superligën për Flamurtarin

Ademi siguron Superligën për Flamurtarin

14 May, 2017 @18:08

Flamurtari
Rahoveci
Flamurtari 2 : 1 Rahoveci
Shqipdon Ademi x2 Astrit Berisha

Futbollisti i Flamurtarit, Shqipdon Ademi, ka shënuar 2 herë sot për të rikthyer ekipin e tij në Superligë. Flamurtari ka mposhtur Rahovecin 2-1 në Prishtinë, derisa mysafirët ishin në avantazh deri vonë përmes golit të shënuar nga Astrit Berisha. TABELA AKTUALE Me këtë fitore, Flamurtari është anëtar i ri i Superligës stinorin që vjen.

VËLLAZNIMI-DUKAGJINI

Vëllaznimi në Superligë

14 May, 2017 @18:01

Vëllaznimi i Gjakovës është anëtari i ri i Superligës së Kosovës. Me fitore 3-2 ndaj Dukagjinit sot në Gjakovë, ekipi…

WEST HAM - LIVERPOOL

S’ka favore për Arsenalin, Liverpooli shumë pranë Champions Leagues

14 May, 2017 @17:04

Një fitore e madhe e Liverpoolit në Londër sot! Përkundër pritshmërive të mëdha për një favor nga fqinji londinez, Arsenali…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli-Prishtina

14 May, 2017 @16:40

Janë përcaktuar 11-shet startuese për ndeshjen ndërmjet Feronikelit dhe Prishtinës, dueli derbi i kreut të klasifikimit. d

EREDIVISIE

Rashica e Celina në play-off për Europa League, Zeneli jo

14 May, 2017 @16:25

Me ndeshjet e zhvilluara sot përfundoi Eredivisie holandeze. Pas 34 xhirove, Vitesse e Milot Rashicës dhe Twente e Bersant Celinës…

EREDIVISIE

Pas 18 viteve, Feyenoordi kampion i Holandës!

Festa e tifozëve të Feyenoordit për titullin që u fitua pas 18 viteve. Maj 2017.

14 May, 2017 @16:22

Pas fitores së pritur që e shënoi sot ndaj Heraclesit në shtëpi, Feyenoordi është shpallur kampion i elitës së futbollit…

PARA FINALES

Ballistët bojkotojnë finalen e Kupës

14 May, 2017 @16:00

Tifozëria e Shkëndijës së Tetovës, Ballistët, ka bërë të ditur se do të bojkotojë ndeshjen finale të Kupës së IRJ…

HUDDERSFIELD-WEDNESDAY

Sheffield i Nuhiut, një hap para finales

14 May, 2017 @15:43

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu, është një hap para finales së Play-Offit të Championshipit, ku fituesi i finales, siguron Premier…

CHAMPIONS LEAGUE

Kundërshtarët e mundshëm të Trepçës ‘89 në Champions League

14 May, 2017 @15:25

Pasi që u shpallen zyrtarisht kampionë të Kosovës dhe pas sigurimit të së drejtës për të luajtur në kualifikimet për…

CRYSTAL - HULL

Hulli përshëndetet me Premier Ligën!

14 May, 2017 @14:50

Përkundër shkëndijave pozitive dhe formës së mirë në shtëpi që nga emërimi i trajnerit Marco Silva në mes të sezonit,…

INTER - SASSUOLO

Humbja e radhës, Curva Nord braktis Interin

"Meqë mbështetjen tonë nuk e meritoni, sot po ju përshëndesim dhe po shkojmë të hamë." - Shkrimi i tifozëve të Interit para se ta braktisnin

14 May, 2017 @14:33

E katërta humbje me radhë! Edhe pas shkarkimit të Piolit, problemet te Interi vazhdojnë. Skuadra zikaltër sot pësoi humbjen e…

JAVA E NËNTË

Liga e Parë s’pushon

12 October, 2018 @12:46

Me Superligën që pushon për shkak të ndeshjeve të kombëtareve, Liga e Parë e Kosovës në futboll vazhdon me ndeshjet…

VUSHTRRIA - ISTOGU

Istogu kthehet me pikë nga “Ferki Aliu”

7 October, 2018 @17:03

Pa fitues u mbyll dueli i zhvilluar sot mes Vushtrrisë dhe Istogut në "Ferki Aliu" të Vushtrrisë. Ishte skuadra vendase…

VËLLAZNIMI - ARBËRIA

Fitore minimale e Vëllaznimit

7 October, 2018 @17:01

Në takimin e luajtur sot në Gjakovë mes Vëllaznimit dhe Arbërisë, fitore arriti të shënonte skuadra vendase. Golin e vetëm…

JAVA E TETË

Liga e Parë, orari i xhiros së tetë

5 October, 2018 @13:43

Java e tetë e Ligës së Parë të Kosovës në futboll ndeshjet i zhvillon në tri ditët e ardhshme, të…

ZYRTARE

Vllaznia me trajner të ri

2 October, 2018 @17:33

Pas startit tejet të dobët të sezonit në Ligën e Parë, Vllaznia ka vendosur të emërojë një trajner të ri. …

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë