Të gjitha lajmet

BURNLEY - MANCHESTER CITY

Aguero afron Cityn drejt titullit

Foto: premierleague.com

Aguero afron Cityn drejt titullit

28 April, 2019 @17:04

Në një ndeshje tepër të vështirë ndaj Burnleyt shumë të organziuar në mesfushë e mbrojtje, Manchester City ka arritur të fitojë vetëm përmes cilësisë së Sergio Agueros, për t’iu afruar titullit edhe më.

Ekipi i Pep Guardiolës ka dalë mbi Liverpoolin në tabelë dhe tashmë në 2 xhirot e fundit, Manchester City dhe Liverpool futen edhe me më shumë ‘dramë’.

TABELA AKTUALE

Aguero u përvodh mirë nga mbrojtja në zonë dhe gjuajti drejt portës, derisa u prit sinjalizimi i vijës së golit për të parë se a u pranua a jo, goli i tij.

City pret Leicesterin në shtëpi dhe i shkon Brightonit në xhiron e fundit, ndërsa Liverpool i shkon Newcastle’it dhe pret ëolvesin në xhiron e fundit.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga