Të gjitha lajmet

VILLA 1-6 CITY

Aguero thyen rekordet, City shkel Villën

Foto: premierleague.com

Aguero thyen rekordet, City shkel Villën

12 January, 2020 @19:27

Sulmuesi më i mirë i Premier Ligës, Sergio Aguero, ka shënuar hat-trick dhe një asistim, derisa ekipi i tij Manchester City është treguar tepër i fuqishëm dhe i pamëshirshëm ndaj Aston Villës në Villa Park, duke i mposhtur ata 1-6 [El Ghazi 90 P - Mahrez 18, 24, Aguero 28, 57, 81, Jesus 45].

Aguero tash mban rekordin e hat-trickëve në Premier League, duke e lënë pas legjendën angleze Alan Shearer. Aguero ka shënuar 12 herë hat-trick. Shearer ka mbetur në 11.

TABELA AKTUALE

Në anën tjetër, ka thyer rekordin e lojtarëve të huaj që kanë shënuar më së shumti gola në Premier Ligë, duke e lënë pas Thierry Henryn. Aguero ka 176 gola të shënuara, ndërsa Henry ka mbetur në 175.

 

 

CRYSTAL PALACE 1-1 ARSENAL

Auba shënon dhe skuqet, Arsenalit vetëm një pikë

Foto: premierleague.com

11 January, 2020 @15:33

Arsenali pas dy fitoreve të shënuara së fundi, ka barazuar 1-1 sot ndaj Crystal Palace‘it në Selhurst Park të Londrës.…

SPURS

Shtohen telashet për Mourinhon

10 January, 2020 @0:11

Sulmuesi më i mirë i Anglisë dhe i Tottenhamit, Harry Kane, është lënduar dhe duhet të operohet. Kane 26…

LEAGUE CUP SEMI

Maddison e Grealish në sytë e Southgate’it, finalisti pas 20 ditësh

Foto: AstonVilla/fb

8 January, 2020 @23:49

Leicester City ka arritur barazimin e merituar ndaj Aston Villës së hendikepuar sonte, në përballjen e parë gjysmëfinale mes tyre,…

AFRICAN PoY

Sadio Mane, lojtari më i mirë i Afrikës për vitin 2019

Foto: squawka

7 January, 2020 @21:37

Sulmuesi i Liverpoolit, Sadio Mane, posa është zgjedhur lojtari më i mirë i Afrikës për vitin 2019. Ai ka…

DANNY DRINKWATER

Aston Villa huazon mesfushorin e Chelseat

Foto: avfc.co.uk

7 January, 2020 @18:55

Ish futbollisti i Leicester Cityt që tashmë s’po ka hapësirë te Chelsea, Danny Drinkwater, është futbollist i ri i Aston…

Të gjitha lajmet nga Premier League