Të gjitha lajmet

PAOK - BASEL

Ajeti i jep shpresë Baselit

Foto: FCBasel official/fb

Ajeti i jep shpresë Baselit

24 July, 2018 @22:51

Skuadra zvicerane, Basel, është mposhtur në përballjen e parë të rrethit të dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve nga PAOKu në Selanik sonte, 2-1. Mirëpo, ka qenë sulmuesi me origjinë shqiptare, Albian Ajeti që i dha jetë Baselit me golin e tij të shënuar në minutën e 82-të të ndeshjes, pasi që grekët avanconin 2-0, pasi që kishin pranuar golin e dytë dy minuta para se të shënojë Ajeti. Ajeti Albian @ Basel Spanjolli Canas i dha epërsinë PAOKut në pjesë të parë, (32', 1-0), ndërsa serbi i lindur në Zvicër, Aleksandar Prijovic (80', 2-0) shënoi për avantazhin e madh të selanikasve. Sidoqoftë, Ajeti shfrytëzoi mundësinë dhe shpejt uli epërsinë e grekëve dhe i dha shpresë ekipit të tij, për përballjen e radhës që do të luhet në St Jakob Park të Baselit. Përveç Albian Ajetit, asnjë lojtar me origjinë shqiptare nuk qe i regjistruar në këtë ndeshje.

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27 July, 2018 @10:00

Tashmë kur kanë mbetur edhe dy muaj deri në vendimin përfundimtar, Gjermania dhe Turqia janë kandidatet e vetme për organizimin…

SHKËNDIJA - SHERIFF

Ibraimi me magjinë e tij, Shkëndija triumfon

Foto: KFShkendija/fb

24 July, 2018 @22:31

Shkëndija ka shënuar fitore në përballjen e parë të rrethit të dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve, ndaj kampionit të…

ZYRTARE

Malcom, zyrtarisht i Barcelonës

Foto: FC Barcelona

24 July, 2018 @19:08

Edhe pse dje Roma e zyrtarizoi arritjen e marrëveshjes për brazilianin Malcom, një 'telefonatë' nga Barcelona ka ndryshuar gjithçka. Malcom…

POZHARANI

7 përforcime nga Vllaznia

BOROZANI/ Arkiv

23 July, 2018 @19:05

Vllaznia e Pozharanit, pak më parë i zyrtarizoi 7 lojtarë që do të luajnë në stinorin 2018/19 në skuadër. Faton…

MEDIA TALK

Wolves para kreatorit portugez

REUTERS/Arkiv

23 July, 2018 @15:20

Skuadra e ritkhyer në Premier Ligë të Anglisë këtë stinor, Wolverhapmton Wanderers, apo siç njihen shkurt, Wolves, është shumë afër…

PARMA

Parma shpëton, nis me minus pikë

23 July, 2018 @14:42

Pas sigurimit të Serie A-së, Parma rrezikoi rënien nga Federata italiane e futbollit (FIGC). Kjo pasi që futbollisti Emanuele Calaio…

SHORTI I EUROPA LIGËS

Drita kupton rivalin e radhës

23 July, 2018 @13:54

Skuadra e Dritës, që pas eliminimit nga Liga e Kampionëve do të luajë në rrethin e dytë kualifikues të Europa…

FISHEKZJARRËT

Prishtina dënohet nga UEFA

Foto: prishtinafc.com

23 July, 2018 @12:54

Skuadra e Prishtinës për të dytin vit me radhë është dënuar nga UEFA. Pas dënimit të stinorit të kaluar në…

EMRI I STADIUMIT

Stadiumi po merr emrin

BOROZANI/ G. P.

23 July, 2018 @12:45

Në këto çaste stadiumi i rinovauar i Prishtinës po merr emrin e vetë. Punimet janë pranë përfundimit dhe pritet të…

ROUND III MATCHES

Kukësi e Shkëndija mësojnë rivalët potencial

23 July, 2018 @12:39

Në zyret e UEFA-së sot është hedhur shorti i rrethit të tretë të Ligës së Kampionëve, ndërsa Kukësi nëse arrin…

BALLON D'OR

11 yje të Premier Ligës në listë për Topin e Artë

8 October, 2018 @20:13

Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Luka Modric dhe 11 yje të Premier Ligës do jenë në listën e 30 futbollistëve të…

CHAMPIONS LEAGUE

Vëmendja në Londër e Napoli

3 October, 2018 @12:40

Pas ndeshjeve të luajtura mbrëmë, sonte zhvillohen edhe 8 të tjera në kuadër të xhiros së dytë të grupeve…

CHAMPIONS LEAGUE

‘Lëkundja’ e fundit për Josen?

Foto: Unitedreds

2 October, 2018 @23:06

Zhgënjim pas zhgënjimi! Manchester United ka dështuar të fitojë edhe në ndeshjen e luajtur sonte në kuadër të Ligës së…

NUMRAT E EKIPEVE NË UEFA

UEFA zyrtarizon numrin e ekipeve të Kosovës për stinorin 2019/20

Foto: uefa.com

2 October, 2018 @13:19

UEFA përmes një komunikate zyrtare i ka bërë të ditur FFK-së se në edicionin 2019/20 të garave të saja, do…

STATS

Kalojnë 2 vite, vetëm Messi shënues jashtë shtëpisë!

2 October, 2018 @12:37

Një statistikë interesante dhe 'jo fort pozitive' për Barcelonën! Kur bëhet fjalë për ndeshjet e luajtura jashtë shtëpisë në Champions…

Të gjitha lajmet nga Champions League