Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GRUPI C: EKUADORI - KILI 1-2

Alexis Sanchez tjetër me Kilin, siguron kualifikimin

Alexis Sanchez tjetër me Kilin, siguron kualifikimin


22 June, 2019 @12:22

Sulmuesi kilian Alexis Sanchez që nuk po tregohet assesi me Manchester Unitedin qe dy stinorë, ka shkëlqyer përsëri me reprezentacionin e tij dhe me fitoren e mbrëmshme ndaj Ekuadorit 2-1, ia ka siguruar Kilit kualifikimin në të tetën e finales së Copa America 2019.

Jose Fuenzalida i dha epërsinë kilianëve në fillim të ndeshjes, por ekuadorianët barazuan shpejt nga penalltia kur shënoi Enner Valencia për 1-1. Në fillim të pjesës së dytë, Sanchez doli në skenë dhe i dha fitoren ekipit të tij që tash me 6 pikë nga 2 ndeshje ka siguruar të tetën e finales.

Sanchez në dy ndeshje ka shënuar dy gola për Kilin në Copa 2019.

GRUPI C pas dy xhirove: Kili 6p, Uruguaji 4p, Japonia 1p dhe Ekuadori 0p.

Sonte në program, vendoset Grupi A:

21:00 Peruja - Brazili;
21:00 Bolivia - Venecuela.

GRUPI A, pas dy xhirove: Brazili 4p, Peruja 4p, Venecuela 2p dhe Bolivia 0p.


PRISHTINA LICENSON LOJTARËT

Pa Januzin e Bardhokun ndaj St Joseph’s

FFK Superliga/Europa League

Pa Januzin e Bardhokun ndaj St Joseph’s

21/06/19 @ 12:27

CHELSEA

Petr Cech ritkhehet te Chelsea

Premier League

Petr Cech ritkhehet te Chelsea

21/06/19 @ 11:43

EKIPI I RI I SUPERLIGËS

Dukagjini merr trajner ‘me bagazh’ ndërkombëtar

FFK Superliga/Transfere

Dukagjini merr trajner ‘me bagazh’ ndërkombëtar

20/06/19 @ 21:16

ZYRTARIZON ORGANIZATORI

10 gusht: Feronikeli-Milan

FFK Superliga/Serie A

10 gusht: Feronikeli-Milan

20/06/19 @ 15:56

OLTION RAPA

Gjilani zyrtarizon mbrojtësin e Luftëtarit

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Gjilani zyrtarizon mbrojtësin e Luftëtarit

20/06/19 @ 15:39

ILIR BLAKÇORI

Drita zyrtarizon mbrojtësin e Llapit

FFK Superliga/Transfere

Drita zyrtarizon mbrojtësin e Llapit

20/06/19 @ 14:40

COPA 2019: KOLUMBIA - KATARI 1-0

Duvan Zapata kualifikon tutje Kolumbinë

Serie A/International/Copa America 2016

Duvan Zapata kualifikon tutje Kolumbinë

20/06/19 @ 13:26

MARCOS LLORENTE

Atletico merr lojtarin e Realit

La Liga/Transfere

Atletico merr lojtarin e Realit

20/06/19 @ 13:19

MEDIA TALK

Nënkampioni vihet pas Muriqit

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Nënkampioni vihet pas Muriqit

20/06/19 @ 10:53

FERONIKELI

Ndeshjet e Feronikelit në TV publike

FFK Superliga/Champions League

Ndeshjet e Feronikelit në TV publike

19/06/19 @ 16:38

QUARTER FINALS

Çifti i parafundit çerekfinal, pas 14 golave

Evropiani/International

Çifti i parafundit çerekfinal, pas 14 golave

29/06/21 @ 01:03

STAR OF THE MATCH

Lojtari i ndeshjes, Granit Xhaka

Evropiani/International/Sportistë shqiptarë në botë

Lojtari i ndeshjes, Granit Xhaka

29/06/21 @ 00:27

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Franca-Zvicra

Evropiani/International/Sportistë shqiptarë në botë

Notat e futbollistëve: Franca-Zvicra

29/06/21 @ 00:20

TALENTI

Talenti 16-vjeçar shqiptar, nënshkruan dy kontrata me skuadrën zvicerane

International/Sportistë shqiptarë në botë

Talenti 16-vjeçar shqiptar, nënshkruan dy kontrata me skuadrën zvicerane

28/06/21 @ 17:26

NUNO ESPIRITO SANTO

Drejt Turqisë?

International

Drejt Turqisë?

28/06/21 @ 11:41

GRUPI B - COPA AMERICA 2021

Ekuadori ndalë serinë e Brazilit për tu kualifikuar

International

Ekuadori ndalë serinë e Brazilit për tu kualifikuar

28/06/21 @ 11:18

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Holanda-Çekia

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Holanda-Çekia

27/06/21 @ 21:10

ZYRTARE

Formacionet startuese: Holanda-Çekia

Evropiani/International

Formacionet startuese: Holanda-Çekia

27/06/21 @ 16:49

ZYRTARE

Abrashi transferohet te skuadra zvicerane

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Abrashi transferohet te skuadra zvicerane

23/06/21 @ 13:53

ZVICRA GARANTON 1/8 E FINALES

Zvicra, vendi i parë nga pozitat e treta që siguron TOP16

Evropiani/International

Zvicra, vendi i parë nga pozitat e treta që siguron TOP16

22/06/21 @ 00:32


 
Të gjitha lajmet nga International