Të gjitha lajmet

FERONIKELI

Ndeshjet e Feronikelit në TV publike

TOPSPORTI/Arkiv/ Erdis Driza

Ndeshjet e Feronikelit në TV publike

19 June, 2019 @16:38

Duelet e Feronikelit që do të zhvillohen në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve 2019/20, do të transmetohen nga Radio Televizioni i Kosovës.

Njoftimin e ka bërë të ditur kreu i programit sportiv në RTK, përmes një postimi në llogarinë personale të rrjetit social, Facebook.

Kujtojmë, Feronikeli do të luajë raundin preliminar të Ligës së Kampionëve në Fadil Vokrri, ku luhen dy gjysmëfinale dhe një finale.

blerim vuniqi

Pas kësaj, nëse fiton, kampioni i Kosovës do të ketë punë me ekipin uellsian The New Saints e në raundin e dytë kualifikues, gjithnjë nëse ecën tutje, me kampionin danez, Kobenhavn.

SKIFTERAT

Muhamed Useini te Gjilani

Foto: KFGjilani/fb

19 June, 2019 @16:28

Ish reprezentuesi i Maqedonisë Veriore, Muhamed Useini, është lojtar i ri i Gjilanit. Kuqebardhët nga anamorava kanë zyrtarizuar transferimin e…

KRYHET SHORTI

Përcaktohet kundërshtari i Prishtinës për raundin e dytë

Foto: prishtinafc.com

19 June, 2019 @15:28

Prishtina, pas përfundimit të shortit për raundit të dytë kualifikues në Europa Ligë, ka mësuar rivalin e tretë që…

SHORTI I EUROPA LIGËS

Nëse kalon Rangersin, Prishtina mund të ndeshet me Kukësin, Teutën…

Foto: prishtinafc.com

19 June, 2019 @13:26

Sot në Nyon është hedhur shorti për raundin e dytë kualifikues të Europa Ligës, ku garon Prishtina. Prishtina së…

SHORTI I LIGËS SË KAMPIONËVE

Kuptohet edhe rivali i raundit të dytë për Feronikelin

19 June, 2019 @13:15

Tashmë Feronikeli e ka rrugën e qartë që duhet të ndjek dhe nëse arrin të fitojë raundin preliminar dhe atë…

MIRRET VENDIMI

Disiplinorja shqipton dënimet për Canën, Morinën, Vulën…

19 June, 2019 @11:59

Komisioni Disiplinor i FFK-së ka marrë vendimet pas rasteve të hapura në ndeshjet e barazhit të Superligës së Kosovës. …

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga