Të gjitha lajmet

PAS INTERVISTIMIT

Lirohet Platini

Foto: BBC via Reuters

Lirohet Platini

19 June, 2019 @15:56

Ish kreu i UEFA-së, Michel Platini, është liruar sot nga autoritetet franceze, pasi që u pyet në lidhje me dyshime për dhënien e organizimit të Kampionatit Botëror, Katari 2022.

Hulumtuesit anti-korrupsion të Francës e kanë pyetur në lidhje me EURO 2016, RUSIA 2018 dhe KATARI 2022 Platininë, ndërsa 63 vjeçari i është përgjigjur të gjitha pyetjeve.

Mediat e huaja kanë bërë të ditur se Platini duket i sigurt në pafajësinë e tij për këtë rast, derisa kujtojmë ai ishte suspenduar për pranimin jo të drejtë dhe ligjor të dy milionë frangave zvicerane nga kreu i atëhershëm i FIFAs, Sepp Blatter.

NDAHET ME EKIPIN

Sulmuesi kuqezi përfundon aventurën te ekipi i tij

18 June, 2019 @21:28

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, përmes një postimi në llogarinë e tij në Instagram, ka bërë të ditur se është ndarë…

MEDIA TALK

Vedatin s’e japim për këto oferta

TOPSPORTI/ A. P.

18 June, 2019 @10:49

E fundit nga mediat turke është fjala e kryetarit të ekipit të Rizesporit, Hasan Kartal. Sipas të përditshmes Hurriyet,…

E FUNDIT

Arrestohet Platini

REUTERS/Arkiv

18 June, 2019 @10:27

Ish kreu i UEFAs, Michel Platini, është arrestuar sot. Ai do të mirret në pyetje për dyshime në mbarëvajtjen…

JOAO FELIX

Ylli i Benficës si rekord-transfer në Madrid?!

17 June, 2019 @17:18

Pritet të thyhet rekordi i klubit për transfere, vetëm e vetëm që në gjirin e ekipit të shtohet ylli i…

ALEN JASHAROSKI

Ish lojtari i Prishtinës, nënshkruan me ekipin maqedon

17 June, 2019 @12:36

Sulmuesi që nuk u tregua te Prishtina në sezonin e kaluar, Alen Jasharoski, është zyrtarizuar sot te ekipi i tij…

Të gjitha lajmet nga International