Të gjitha lajmet

PAS INTERVISTIMIT

Lirohet Platini

Foto: BBC via Reuters

Lirohet Platini

19 June, 2019 @15:56

Ish kreu i UEFA-së, Michel Platini, është liruar sot nga autoritetet franceze, pasi që u pyet në lidhje me dyshime për dhënien e organizimit të Kampionatit Botëror, Katari 2022.

Hulumtuesit anti-korrupsion të Francës e kanë pyetur në lidhje me EURO 2016, RUSIA 2018 dhe KATARI 2022 Platininë, ndërsa 63 vjeçari i është përgjigjur të gjitha pyetjeve.

Mediat e huaja kanë bërë të ditur se Platini duket i sigurt në pafajësinë e tij për këtë rast, derisa kujtojmë ai ishte suspenduar për pranimin jo të drejtë dhe ligjor të dy milionë frangave zvicerane nga kreu i atëhershëm i FIFAs, Sepp Blatter.

BOSNJE

Sarajeva me autobus feston titullin në pandemi

Pamje e trofeut të fituar në vitin e kaluar/ Foto: fksarajevo.ba

5 June, 2020 @13:19

Klubi futbollistik “Sarajevo” nga Sarajeva e Bosnës dhe Hercegovinës do të festojë sot titullin e kampionit të këtij vendi. …

FFM

Anulohet stinori në Maqedoninë Veriore

4 June, 2020 @15:50

Pas rasteve të shumta të paraqitura me coronavirus në ditët e fundit dhe mbledhjes së jashtëzakonshme të mbajtur sot nga…

MARADONA

I vazhdohet kontrata

Foto: DiarioCapital

3 June, 2020 @20:34

Ekipi i Superligës argjentinase të futbollit, Gimnasia, ia ka vazhduar kontratën trajnerit të saj Diego Armando Maradona. Në komunikatën…

EKIPI TURK

Trabzoni reagon, e çon UEFA-në në CAS

3 June, 2020 @20:29

Skuadra turke Trabzonspor së fundi përmes një komunikate të lëshuar në faqen zyrtare të klubit ka bërë të ditur se…

UEFA

Trabzonit i ndalohet pjesëmarrja në gara evropiane

3 June, 2020 @20:17

Për shkak të mosrespektimit të fair-playit financiar, ekipi që po mëton të bëhet kampion i Superligës turke, Trabzonspor - nuk…

Të gjitha lajmet nga International