Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EKIPI I RI I SUPERLIGËS

Dukagjini merr trajner ‘me bagazh’ ndërkombëtar

Fotot: KFDukagjini/fb

Dukagjini merr trajner ‘me bagazh’ ndërkombëtar


20 June, 2019 @21:16

Skuadra që siguroi Superligën për stinorin 2019/20, Dukagjini, para një ore ka zyrtarizuar trajnerin e ri të skuadrës.

Ai është ish ndihmës trajneri i Sivassporit nga Superliga turke dhe ndihmës trajneri aktual i reprezentacionit senior të Maqedonisë, Xhengis Rexhepi.

Rexhepi që gjatë stinorit 2018/19 për një periudhë drejtoi Llapin, ka nënshkruar kontratë dy vjeçare me Dukagjinin e Klinës dhe tashmë ka bërë të ditur se do të kërkojë stabilizim e ekipit në Superligë.

Në ndërkohë Dukagjini pritet të përforcohet me futbollistë që kanë përvojë ashtu që të sigurojë stinor të rehatshëm në elitë të futbollit të Kosovës.


ZYRTARIZON ORGANIZATORI

10 gusht: Feronikeli-Milan

FFK Superliga/Serie A

10 gusht: Feronikeli-Milan

20/06/19 @ 15:56

OLTION RAPA

Gjilani zyrtarizon mbrojtësin e Luftëtarit

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Gjilani zyrtarizon mbrojtësin e Luftëtarit

20/06/19 @ 15:39

ILIR BLAKÇORI

Drita zyrtarizon mbrojtësin e Llapit

FFK Superliga/Transfere

Drita zyrtarizon mbrojtësin e Llapit

20/06/19 @ 14:40

COPA 2019: KOLUMBIA - KATARI 1-0

Duvan Zapata kualifikon tutje Kolumbinë

Serie A/International/Copa America 2016

Duvan Zapata kualifikon tutje Kolumbinë

20/06/19 @ 13:26

MARCOS LLORENTE

Atletico merr lojtarin e Realit

La Liga/Transfere

Atletico merr lojtarin e Realit

20/06/19 @ 13:19

MEDIA TALK

Nënkampioni vihet pas Muriqit

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Nënkampioni vihet pas Muriqit

20/06/19 @ 10:53

FERONIKELI

Ndeshjet e Feronikelit në TV publike

FFK Superliga/Champions League

Ndeshjet e Feronikelit në TV publike

19/06/19 @ 16:38

SKIFTERAT

Muhamed Useini te Gjilani

FFK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Muhamed Useini te Gjilani

19/06/19 @ 16:28

LËVIZJE TE SPANJA

Zëvendësohet Luis Enrique

Evropiani/International

Zëvendësohet Luis Enrique

19/06/19 @ 16:20

PAS INTERVISTIMIT

Lirohet Platini

International

Lirohet Platini

19/06/19 @ 15:56

DRITA

Drita transferon golashënuesin e dytë më të mirë të Superligës

FFK Superliga/Transfere

Drita transferon golashënuesin e dytë më të mirë të Superligës

18/06/21 @ 22:14

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

FFK Superliga/Champions League

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

18/06/21 @ 12:49

LLAPI

Llapi përforcon sulmin me Shillovën

FFK Superliga/Transfere

Llapi përforcon sulmin me Shillovën

18/06/21 @ 11:31

LLAPI

Llapi e Leci i ndajnë rrugët

FFK Superliga/Transfere

Llapi e Leci i ndajnë rrugët

17/06/21 @ 22:12

MALISHEVA

Ekipi debutues në Superligë, vazhdon me kapitenin

FFK Superliga

Ekipi debutues në Superligë, vazhdon me kapitenin

17/06/21 @ 21:15

DRITA

Ergyn Ahmeti ndahet me Dritën

FFK Superliga/Transfere

Ergyn Ahmeti ndahet me Dritën

17/06/21 @ 18:05

DRITA

Festim Alidema largohet nga Drita

FFK Superliga/Transfere

Festim Alidema largohet nga Drita

17/06/21 @ 15:01

LLAPI

Llapi rrëmben golashënuesin më të mirë të Ulpianës

FFK Superliga/Transfere

Llapi rrëmben golashënuesin më të mirë të Ulpianës

17/06/21 @ 12:14

DRITA

Edhe një lojtar i bashkohet Dritës nga Trepça’89

FFK Superliga/Transfere

Edhe një lojtar i bashkohet Dritës nga Trepça’89

16/06/21 @ 22:00

DRITA

Drita godet me Mujën

FFK Superliga/Transfere

Drita godet me Mujën

16/06/21 @ 18:37


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga