Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BRITANNIA

Arsenal ndalet nga Stoke

Arsenal ndalet nga Stoke


6 December, 2014 @18:51

Stoke City ka shënuar fitoren e parë pas tre ndeshjeve në Premier League dhe atë përsëri ndaj një ekipi londinez (Tottenham i fundit). 

Fitorja që erdhi pas gati një muaji për ekipin nga Britannia Stadium ishte tejet e rëndësishme, ndërsa Arsenal ishte tepër afër rikthimit senzacional por këtë nuk e arriti. 

Golat e shpejtë të shënuar në pjesë të parë nga lojtarët e Stoke City, u treguan të mjaftueshëm në fund, pasi që Arsenal përmes Santi Cazorlas dhe Aaron Ramseyt dridhi Britannian, para se të merr fund ndeshja për gëzimin e madh të vendasve të udhëhequr nga Mark Hughes. 

Kjo ka qenë disfata e parë e Arsenalit, pas dy fitoreve me radhë në Premiership, derisa Stoke City kërcen në pozitën e 12-të të klasifikimit. 

REZULTATET, TABELA AKTUALE


STATISTIKA IMPRESIONUESE

Pardew, i pari pas Wengerit

Premier League

Pardew, i pari pas Wengerit

06/12/14 @ 16:18

PËR TITULL

Prishtina vazhdon me përforcime

FFK Superliga/Transfere

Prishtina vazhdon me përforcime

06/12/14 @ 15:54

ST JAMES' PARK

Newcastle njofton Chelsean me humbje

Premier League

Newcastle njofton Chelsean me humbje

06/12/14 @ 15:34

ARTEMIO FRANCHI

Fiorentina ndal kampionin

Serie A

Fiorentina ndal kampionin

05/12/14 @ 22:39

VAZHDON KONTRATËN ME EKIPIN E FËMIJËRISË

Me rrogë të re, Rashford vazhdon deri në vitin 2028

Champions League/Premier League

Me rrogë të re, Rashford vazhdon deri në vitin 2028

18/07/23 @ 22:29

MEDIA TALK

Broja kërkon largimin nga Chelsea, dy ekipe të PL janë të interesuara

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Broja kërkon largimin nga Chelsea, dy ekipe të PL janë të interesuara

04/07/23 @ 11:10

PREMIER LEAGUE

Sa kanë fituar ekipet e Premier League gjatë sezonit 22/23?

Premier League

Sa kanë fituar ekipet e Premier League gjatë sezonit 22/23?

21/06/23 @ 10:36

the GUNNERS

Partey mund të shkojë, nëse vjen Caicedo

Champions League/Premier League/Transfere

Partey mund të shkojë, nëse vjen Caicedo

14/06/23 @ 08:56

PARADA E FITUESVE

Rreth 200 mijë tifozë priten të festojnë trofeun me Manchester Cityn

Champions League/Premier League

Rreth 200 mijë tifozë priten të festojnë trofeun me Manchester Cityn

11/06/23 @ 23:51

MANCHESTER CITY KAMPION EVROPE

Manchester City për herë të parë fiton Ligën e Kampionëve, kompleton tripletën!

Champions League/Premier League

Manchester City për herë të parë fiton Ligën e Kampionëve, kompleton tripletën!

10/06/23 @ 23:03

CITY FITON EDHE KUPËN

Manchester City fiton edhe FA Cup

Premier League

Manchester City fiton edhe FA Cup

03/06/23 @ 21:08

POCH ZYRTARIZOHET TE CHELSEA!

“Ai duhet të fitojë”, Chelsea emëroi Pochettinon

Premier League/Transfere

“Ai duhet të fitojë”, Chelsea emëroi Pochettinon

30/05/23 @ 14:23

BILETA E FUNDIT PËR PREMIER LIGË 2023/24

Në Wembley, do të përcaktohet pjesëmarrësi i fundit i Premier Ligës 23/24

Premier League

Në Wembley, do të përcaktohet pjesëmarrësi i fundit i Premier Ligës 23/24

18/05/23 @ 11:24

FITORJA E SHTATË ME RADHË - I AFROHEN ZONËS "CHAMPIONS"

Salah hat-trick asistesh, Liverpool me shtatë fitore radhazi!

Premier League

Salah hat-trick asistesh, Liverpool me shtatë fitore radhazi!

15/05/23 @ 23:00


 
Të gjitha lajmet nga Premier League