Të gjitha lajmet

REAL BETIS - BARCELONA

Arti i Messit në fitoren e radhës

Arti i Messit në fitoren e radhës

17 March, 2019 @23:03

Një super gol nga gjuajtja e lirë për të hapur serinë e golave, dhe një magji artistike në fund, për të mbyllur perden.

Lionel Messi edhe njëherë ka treguar se është nga një planet tjetër, derisa i tërë stadiumi Benito Villamarin i është çuar në këmbë dhe i ka aplauduar argjentinasit të Barcelonës në fitoren, 1-4.

TABELA AKTUALE

Messi mbylli ndeshjen me hat-trick, derisa Luis Suarez shënoi gol krejtësisht vetanak me aftësitë e tij, e Barcelona tash ka 10 pikë më shumë sesa ndjekësi i parë në klasifikim.

IVAN RAKITIC

Pranë marrëveshjes 50 milionëshe

10 May, 2019 @15:22

Ivan Rakitic, i cili ditë më parë u përfol se është në listën e shitjes te Barcelona, pritet që shpejt…

LUIS SUAREZ

Mungon në finale

10 May, 2019 @9:25

Barcelona ka bërë të ditur sot në mëngjes, se pas probleme me gjurin, sot me sukses është operuar sulmuesi i…

RENOVIM

5 në listë të largimit, 2 në të ardhjes

9 May, 2019 @13:56

Pas debaklit historik të pësuar në Anfield Road, Barcelona ka nisur të mendojë për renovimin e një pjese të mirë…

LEVANTE - RAYO VALLECANO

Enis Bardhi praktikisht shpëton Levanten

4 May, 2019 @15:13

Futbollisti shkupjan, Enis Bardhi, ka shënuar golin e fundit, vendimtar në përballjen që përfundoi para pak çastesh mes Levantes dhe…

3 XHIRO PARA FUNDIT

Në Spanjë ende s’dihet kush po bie

2 May, 2019 @21:56

Kur kanë mbetur edhe tre xhiro deri në fund të edicionit 2018/19 të La Ligas, ende nuk është e sigurt…

Të gjitha lajmet nga La Liga