Të gjitha lajmet

REIMS - NANTES

75 minuta në fitore, pranë garave evropiane

Foto: Reims Official/fb

75 minuta në fitore, pranë garave evropiane

17 March, 2019 @17:04

Stade de Reims
Nantes
Stade de Reims 1 : 0 Nantes
Remi OUDIN 59'

Stadiumi: Auguste Delaune II, Reims.

Mesfushori i Kosovës, Arbër Zeneli, tashmë ka stabilizuar veten në 11-shen startuese të ekipit të tij Stade de Reims dhe sot ka qenë në fushë për 75 minuta lojë.

TABELA AKTUALE

Zeneli ka kontribuuar në lojën e ekipit të tij, që mposhti Nantesin 1-0. Pas golit të shënuar nga sulmuesi Remi Oudin, Zeneli është zëvendësuar nga mesfushori defanziv i ekipit Moussa Doumbia, që hyri në lojë për të mbrojtur rezultatin e skuadrës.

Kjo ka qenë paraqitja e shtatë e Zenelit në Ligue 1 me Reimsin prej se kaloi aty në janar, ndërsa katër herë ka hyrë si startues, derisa ka shënuar dy gola.

BAYER LEVERKUSEN - WERDER BREMEN

Rashica përsëri, Werder pranë zonës evropiane

Foto: Werder Official/fb

17 March, 2019 @16:25

Mesfushori i krahut të Kosovës, Milot Rashica, ka startuar dhe ka shënuar golin e rehatisë për ekipin e tij, që…

GJILANI - KEK-u

E para në pranverë, vjen nga zëvendësuesit

17 March, 2019 @16:19

Atë që nuk e bënë 11 lojtarë gjatë 90 minutave te Gjilani, e bënë rezervistët Shpend Asani e Wilber Perez. …

FERONIKELI - TREPÇA '89

Nikli deklason Trepçën ‘89

17 March, 2019 @16:08

Lideri i Superligës së Kosovës në futboll, Feronikeli, me lehtësi e kaloi pengesën Trepça ‘89. Nikli e mposhti kundërshtarin me…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Trepça ‘89

17 March, 2019 @13:44

Janë publikuar formacionet zyrtare të Feronikelit dhe të Trepçës ‘89. FERONIKELI: Smakiqi, Islami, Hoxha, Prekazi, Lladrovci, Dabiqaj, Millaku, Hoti, Da…

11-SHET

Formancionet zyrtare: Gjilani - KEK-u

17 March, 2019 @13:36

Janë publikuar formacionet zyrtare të Gjilanit dhe të KEK-ut. GJILANI: Kaçiu, Papuqi, Lila, Magani, Halili, Jefferson, Aziz Keita, Shabani, Hajdari,…

NË MAQEDONINË VERIORE

Asnjë votë kundër, Sejdini kryetar i FFM-së

Foto: SportMedia.mk

17 March, 2019 @12:19

Ushtruesi i deritashëm i detyrës së kryetarit të Federatës së Futbollit të Maqedonisë, Muamed Sejdini, me asnjë votë kundër është…

INTERVISTA

Nuk do fshihemi, do të kërkojmë pikë në çdo ndeshje

TOPSPORTI/ A. P.

17 March, 2019 @10:48

Mesfushori i Kosovës, Hekuran Kryeziu, në një intrervistë të tijën për faqen zyrtare të UEFA-së, ka bërë të ditur se…

NË MAQEDONINË VERIORE

Sejdini pritet të votohet nesër

Muamed Sejdini, u.d. kryetar i FFM-së

16 March, 2019 @22:14

Federata e Futbollit të Maqedonisë nesër në Ohër do të mbajë mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv ku do të votohet për…

BASTORET

Bullgaria favorite në ndeshjen e parë

Foto: BNT/fb

16 March, 2019 @22:01

Rivali i Kosovës në ndeshjen e parë kualifikuese për EURO 2020, Bullgaria, është favorizuar në ndeshjen e parë të saj…

BASTORET

Turqia favorite ndaj Shqipërisë

16 March, 2019 @21:49

Reprezentacioni i Turqisë është llogaritur të jetë favorit i lehtë në përballje ndaj Shqipërisë, përkundër se janë mysafirë në Loro…

BORDEAUX

Rikthimi në Evropë, detyra e parë në Francë

Foto: Bordeaux Official/ tw

8 March, 2019 @23:00

Trajneri, emri i të cilit ndërlidhej deri sot si trajner i mundshëm i Romës, është zyrtarizuar te Bordeaux në Ligue…

TOP TEAM OF THE WEEKEND

Zeneli në 11-shen më të mirë evropiane

25 February, 2019 @15:40

Futbollisti më i mirë i Kosovës, Arbër Zeneli, është futur në 11-shen më të mirë evropiane këtë fundjavë nga Gazzetta…

MONTPELLIER - REIMS

Super Zeneli, gol dhe asist në fitore

TOPSPORTI / A.P

24 February, 2019 @17:23

Në fitoren e shënuar në udhëtim te Montpellieri, vendimtar për skuadrën e Reimsit ishte Arbër Zeneli. Anësori i Përfaqësueses së…

REIMS - RENNES

13 minuta për asist në fitore

Foto: Stade de Reims Official

17 February, 2019 @20:32

Mesfushori i krahut në reprezentacinoin e Kosovës, Arbër Zeneli, ka regjistruar asistimin e tij të parë në Ligue 1,…

TOULOUSE - STADE DE REIMS

5 minutat e Zenelit në barazim

Foto: StadeDeReims Official

10 February, 2019 @19:25

Mesfushori i krahut Arbër Zeneli është futur në pesë minutat e fundit të ndeshjes që ekipi i tij Reims barazoi…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1