Të gjitha lajmet

BAYER LEVERKUSEN - WERDER BREMEN

Rashica përsëri, Werder pranë zonës evropiane

Foto: Werder Official/fb

Rashica përsëri, Werder pranë zonës evropiane

17 March, 2019 @16:25

Bayer Leverkusen
Werder Bremen
Bayer Leverkusen 1 : 3 Werder Bremen
Leon BAILEY 75' 13', 90' Max KRUSE, 37' Milot RASHICA

Stadiumi: Bay Arena, Leverkuzen.

Mesfushori i krahut të Kosovës, Milot Rashica, ka startuar dhe ka shënuar golin e rehatisë për ekipin e tij, që sot mpohti Bayer Leverkusenin si mysafir, 1-3.

Nën dirigjimin e kapitenit Max Kruse, që shënoi golin e parë, e asistoi te Rashica në të dytin dhe shënoi të tretin, Werder tashmë i është afruar zonës që dërgon në gara evropiane, derisa ka shënuar fitoren e dytë me radhë në Bundesligë.

TABELA AKTUALE

Përndryshe, Rashica tash ka shënuar golin e shtatë të stinorit në Bundesligë.

GJILANI - KEK-u

E para në pranverë, vjen nga zëvendësuesit

17 March, 2019 @16:19

Atë që nuk e bënë 11 lojtarë gjatë 90 minutave te Gjilani, e bënë rezervistët Shpend Asani e Wilber Perez. …

FERONIKELI - TREPÇA '89

Nikli deklason Trepçën ‘89

17 March, 2019 @16:08

Lideri i Superligës së Kosovës në futboll, Feronikeli, me lehtësi e kaloi pengesën Trepça ‘89. Nikli e mposhti kundërshtarin me…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Trepça ‘89

17 March, 2019 @13:44

Janë publikuar formacionet zyrtare të Feronikelit dhe të Trepçës ‘89. FERONIKELI: Smakiqi, Islami, Hoxha, Prekazi, Lladrovci, Dabiqaj, Millaku, Hoti, Da…

11-SHET

Formancionet zyrtare: Gjilani - KEK-u

17 March, 2019 @13:36

Janë publikuar formacionet zyrtare të Gjilanit dhe të KEK-ut. GJILANI: Kaçiu, Papuqi, Lila, Magani, Halili, Jefferson, Aziz Keita, Shabani, Hajdari,…

NË MAQEDONINË VERIORE

Asnjë votë kundër, Sejdini kryetar i FFM-së

Foto: SportMedia.mk

17 March, 2019 @12:19

Ushtruesi i deritashëm i detyrës së kryetarit të Federatës së Futbollit të Maqedonisë, Muamed Sejdini, me asnjë votë kundër është…

INTERVISTA

Nuk do fshihemi, do të kërkojmë pikë në çdo ndeshje

TOPSPORTI/ A. P.

17 March, 2019 @10:48

Mesfushori i Kosovës, Hekuran Kryeziu, në një intrervistë të tijën për faqen zyrtare të UEFA-së, ka bërë të ditur se…

NË MAQEDONINË VERIORE

Sejdini pritet të votohet nesër

Muamed Sejdini, u.d. kryetar i FFM-së

16 March, 2019 @22:14

Federata e Futbollit të Maqedonisë nesër në Ohër do të mbajë mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv ku do të votohet për…

BASTORET

Bullgaria favorite në ndeshjen e parë

Foto: BNT/fb

16 March, 2019 @22:01

Rivali i Kosovës në ndeshjen e parë kualifikuese për EURO 2020, Bullgaria, është favorizuar në ndeshjen e parë të saj…

BASTORET

Turqia favorite ndaj Shqipërisë

16 March, 2019 @21:49

Reprezentacioni i Turqisë është llogaritur të jetë favorit i lehtë në përballje ndaj Shqipërisë, përkundër se janë mysafirë në Loro…

FA CUP QUARTERS

City përmbys Swansean për gj’finale

Foto: TheGuardian

16 March, 2019 @20:16

Përkundër epërsisë prej 2-0 të Swanseat dhe lojës së mirë të treguar të tyre, kampioni i Anglisë Manchester City ka…

DFB POKAL: QUARTER FINAL

Falë Rashicës, Werderi arrin gj’finalen

Foto: Werder Official/fb

3 April, 2019 @22:58

Werder Bremen është gjysmëfinalisti i fundit i Kupës së Gjermanisë, derisa sonte eliminoi Schalken duke e mposhtur si mysafir 0-2.…

KUPA GJERMANE

Raketa e Rashicës

3 April, 2019 @22:16

Lojtari i Kosovës, Milot Rashica, ka shënuar një super gol për t’i dhënë avantazhin ekipit të tij në ndeshjen e…

FREIBURG - BAYERN

Abrashi ndal Bayernin, Dortmund lider

Foto: SCFreiburg/tw

30 March, 2019 @17:39

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Amir Abrashi, luajti 90 minuta dhe kishte një karton të verdhë [43’] në ndeshjen ku ekipi…

WERDER - MAINZ

Shkëlqimi i Rashicës në fitore

Foto: uefa.de

30 March, 2019 @17:25

I jashtëzakonshëm! Milot Rashica sot ka qenë njeriu i ndeshjes në fitoren e Werderit ndaj Mainzit 3-1. Së pari…

GOL I REPREZENTUESIT

Rashica shënon dhe regjistrohet rekord i ri i Werderit

30 March, 2019 @15:41

Milot Rashica që në fillim të ndeshjes ka shënuar për ekipin e tij që po luan ndaj Mainzit dhe me…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga