Të gjitha lajmet

FA CUP QUARTERS

City përmbys Swansean për gj’finale

Foto: TheGuardian

City përmbys Swansean për gj’finale

16 March, 2019 @20:16

Swansea City
Manchester City
Swansea City 2 : 3 Manchester City
Matt GRIMES (P) 20', Bersant CELINA 29' 69' Bernardo SILVA, 78' Kristoffer NORDFELDT (AG), 88' Sergio AGUERO

Stadiumi: Liberty, Swansea.

Përkundër epërsisë prej 2-0 të Swanseat dhe lojës së mirë të treguar të tyre, kampioni i Anglisë Manchester City ka arritur të rikthehet dhe të fitojë ndeshjen 2-3 në fund për të siguruar gjysmëfinalen e FA Cup.

Bersant Celina

Bersant Celina, që ka qenë i shkëlqyeshëm në këtë ndeshje ka shënuar edhe golin e dytë, mjeshtërisht, për Swansean, por në pjesë të dytë zëvendësuesi Sergio Aguero ka rikthyer gjithçka.

Shiko: GOLI I CELINËS

Goli i dytë dhe i tretë i Cityt mbeten për tu shikuar mirë, pasi që penalltia dukej e lehtë, ndërsa goli i fundit, i fitores, mund të ishte edhe ofsajd.

Sidoqoftë, në fund City ka siguruar biletën për katërshen kryesore të FA Cup të Anglisë, derisa mjellmat u eliminuan.

 

SKËNDERBEU - KUKËSI

Derbi i takoi Skënderbeut

Foto: PanoramaSport

16 March, 2019 @19:51

Skënderbeu ka shënuar fitore në derbin e ditës në Kategorinë Superiore të Shqipërisë, duke e mposhtur Kukësin me rezultat minimal…

SUPER SUPER GOL

Celina e bën pishman Cityn që e shiti

16 March, 2019 @19:03

Bersant Celina posa ka shënuar një super gol për ekipin e tij Swansea City në ndeshjen e FA Cup, që…

REAL MADRID - CELTA VIGO

Rikthim me fitore!

Foto: Squawka

16 March, 2019 @18:08

Në ndeshjen e tij të parë pas rikthimit si trajner i Real Madridit, Zinedine Zidane ka arritur t’ia sjellë fitoren…

INTERNATIONAL

Edhe Nuhiu gjen golin

16 March, 2019 @17:50

Përveç Vedat Muriqit, golin sot e ka gjetur edhe qendërsulmuesi tjetër i Kosovës, Atdhe Nuhiu. Nuhiu sot u inkuadrua…

DRENICA - FERIZAJ

Portat e paprekura në Skenderaj

16 March, 2019 @16:08

Me rrjeta të paprekura u mbyll dueli mes Drenicës dhe Ferizajit në “Bajram Aliu” të Skenderajit. Raste për shënim u…

LLAPI - BALLKANI

Ballkani kthehet me pikë nga Podujeva

Foto: KF Llapi

16 March, 2019 @16:03

Pa fitues është mbyllur dueli i sotëm mes Llapit dhe Ballkanit në Podujevë, rezultat ky aspak i mirë për skuadrën…

DRITA - LIRIA

Mposhtet nga kampioni, bie në tabelë

16 March, 2019 @15:57

Nuk ka filluar mirë cikli i tretë i sezonit për skuadrën e Lirisë. Skuadra prizrenase u mposht sot me rezultat…

RAMIZ SADIKU - VËLLAZNIMI

Dobët jashtë shtëpisë, hap prapa për Vëllaznimin

Foto: KF Vëllaznimi

16 March, 2019 @15:03

Vazhdon forma e dobët e Vëllaznimit në ndeshjet jashtë shtëpisë. Skuadra gjakovare, që këtë sezon ka vetëm 2 fitore në…

ISTOGU - BESA

Besa fantastike, merr kreun e klasifikimit

Foto: FC Besa

16 March, 2019 @15:02

Në takimin e zhvilluar sot në stadiumin “Demush Mavraj” në Istog, skuadra e Besës ka shënuar fitore të thellë ndaj…

TURQI

Super Muriqi, gol dhe asist në fitore

16 March, 2019 @14:18

Pak ditë para ndeshjeve të Kosovës, njëri nga sulmuesit e saj po e vazhdon formën fantastike. Bëhet fjalë për Vedat…

SWANSEA - MIDDLESBROUGH

Celina me dy asistime në fitore

Fotot: SwanseaCity.com

6 April, 2019 @18:03

Mesfushori i reprezentacionit të Kosovës, Bersant Celina, ka shkëlqyer në duelin e sotëm të ekipit të tij Swansea, që mposhti…

SOUTHAMPTON - LIVERPOOL

Nën ethe, por kthehet kreu

Foto: premierleague.com

5 April, 2019 @22:57

Liverpool është përsëri lider i Premier Ligës. Fitore ndaj Southamptonit e pritur në ethe, pasi që deri në ndërrimet e…

MAN CITY - CARDIFF CITY

Kampioni pa probleme, bëhet lider

Foto: premierleague.com

3 April, 2019 @23:42

Me dy gola të shënuar në pjesë të parë Manchester City nuk ka pasur shumë telashe të arrijë fitoren ndaj…

WATFORD - FULHAM

Me €120 mln. investime, nuk mbijetuan

Foto: premierleague.com

3 April, 2019 @0:52

Watford ka shënuar fitore 4-1 ndaj Fulhamit në shtëpi, për të rrëzuar kundërshtarin nga Premier Liga menjëherë pas rikthimit aty.…

WOLVERHAMPTON WANDERERS - MANCHESTER UNITED

Wolves i guximshëm, United rrezikon TOP 4shen

Foto: premierleague.com

3 April, 2019 @0:31

Skuadra e trajnerit portugez Nuno Espirito Santo, Wolverhampton Wanderers ka vazhduar me rezultate tepër të mira ndaj ekipeve të gjashtëshes…

Të gjitha lajmet nga Premier League