Të gjitha lajmet

BERGAMO

Atalanta në karantinë, pasi lojtari i Valencias del pozitiv

Atalanta në karantinë, pasi lojtari i Valencias del pozitiv

15 March, 2020 @21:25

Skuadra e Atalantës që arriti sukses historik duke e eliminuar Valencian nga Liga e Kampionëve dhe siguroi çerekfinalen e garës, është futur në karantinë.

Edhe pse skuadra është në vatrën e pandemisë së coronavirusit Atalanta nuk ka të infektuar, por shkaku i paraqitjes së rasteve pozitive te skuadra e Valencias, ekipi ka marrë masat.

Te Valencia janë regjistruar pesë raste të coronavirusit, prej të cilëve tre futbollistë, Ezequiel Garay, Eliaquim Mangala dhe Jose Gaya - e ky i fundit ka qenë pjesë e ekipit në lojë ndaj Atalantas.

Kujtojmë te Atalanta në këtë ndeshje përgjatë 90min ka luajtur edhe reprezentuesi i Shqipërisë, Berat Xhimshiti.

E FUNDIT

UEFA pezullon ndeshjet e javës së ardhshme

13 March, 2020 @11:35

Në zhvillimet e funndit që po bëhen pas shpërndarjes së pakontrolluar të coronavirusit, UEFA ka bërë të ditur se të…

LIVERPOOL 2-3 ATLETICO MADRID

Atletico eliminon kampionin evropian

Foto: uefa.com

11 March, 2020 @23:37

Atletico Madrid ka arritur që të durojë furrinë e Liverpoolit në Anfield Road për të çuar ndeshjen në vazhdime ku…

PARIS ST GERMAIN 2-0 BORUSSIA DORTMUND

Neymar - Bernat vendosin, Parisi eliminon Dortmundin

Foto: uefa.com

11 March, 2020 @22:57

Braziliani Neymar dhe spanjolli Juan Bernat kanë shënuar nga një gol në pjesë të parë të ndeshjes për të siguruar…

BERGAMO

Atalanta milionere me arritjen në çerekfinale

Foto: Atalanta/fb

11 March, 2020 @14:49

Skuadra e Atalantës, që ka debutuar këtë stinor në Ligë të Kampionëve dhe ka arritur të befasojë të gjithë duke…

LEIPZIG 3-0 TOTTENHAM HOTSPUR

Leipzigu i Nagelsmannit eliminon nënkampionin e Evropës

Foto: champonsleague/fb

10 March, 2020 @23:11

Tottenham Hotspur i ka dhënë fund garave evropiane heret sivjet, duke u eliminuar në të tetën e finales së Ligës…

Të gjitha lajmet nga Champions League