Të gjitha lajmet

FEHERVAR 1-1 DIOSGYORI

Florent Hasani 90min Diosgyori nxjerr barazim në fund

Florent Hasani 90min Diosgyori nxjerr barazim në fund

14 March, 2020 @21:20

Skuadra e Florent Hasanit, Diosgyori, ka arritur që të nxjerrë barazim në minutën e fundit të ndeshjes, për të marrë pikë ndaj ndjekësit të liderit të elitës së futbollit hungarez Fehervarit.

Fehervar avancoi dy minuta para fundit të ndeshjes me 1-0, ndërsa mysafirët barazuan krejt në fund, për përfundimtaren 1-1 [Nego 88 - Tabakovic 90].

Hasani luajti 90min për ekipin e tij dhe ka pasur disa raste si dhe ka krijuar ato për bashkëlojtarët e tij gjatë ndeshjes.

Me pikën e fituar në fund, Diosgyori i Hasanit ka arritur kuotën e 37 pikëve pas 24 ndeshjeve dhe gjendet në pozitën e pestë të tabelës, dy më pak se Puskas Academy mbi ta.

FATI I KOSOVARIT

Baseli s’blen Zhegrovën, kthehet te Genku

4 April, 2020 @14:12

Futbollisti i ri i reprezentacionit të Kosovës, Edon Zhegrova, do të kthehet te Genku. Baselit i ka skaduar afati…

BUBA

Hasani tregon se a do të festonte ndaj Kosovës

4 April, 2020 @9:21

Njëri ndër futbollistët legjendar të Shkëndijës së Tetovës, Ferhan Hasani,  që tash luan për Helsinkin në Finlandë në një deklaratë…

BRUGGE KAMPION?!

Pro League, e para që pritet të anulohet

2 April, 2020 @19:43

Pro League e Belgjikës pritet të jetë liga e parë nga dhjetë më të fortat në Evropë që do të…

CORONAVIRUS

27 ndeshje - 27 fitore, sezonin ia humbë pandemia!

28 March, 2020 @13:11

Ndonëse vendimi për kategoritë më të larta të futbollit anglez nuk është marrë ende, Federata Angleze e futbollit tashmë ka…

KOLUMNE

Kur shqiptarët fitonin (2)

28 March, 2020 @12:07

Kupa e Kampionëve të Evropës zanafillën e ka në vitin 1955. Fillimisht, UEFA pranonte vetëm disa vende të përzgjedhura,…

Të gjitha lajmet nga International