Të gjitha lajmet

FEHERVAR 1-1 DIOSGYORI

Florent Hasani 90min Diosgyori nxjerr barazim në fund

Florent Hasani 90min Diosgyori nxjerr barazim në fund

14 March, 2020 @21:20

Skuadra e Florent Hasanit, Diosgyori, ka arritur që të nxjerrë barazim në minutën e fundit të ndeshjes, për të marrë pikë ndaj ndjekësit të liderit të elitës së futbollit hungarez Fehervarit.

Fehervar avancoi dy minuta para fundit të ndeshjes me 1-0, ndërsa mysafirët barazuan krejt në fund, për përfundimtaren 1-1 [Nego 88 - Tabakovic 90].

Hasani luajti 90min për ekipin e tij dhe ka pasur disa raste si dhe ka krijuar ato për bashkëlojtarët e tij gjatë ndeshjes.

Me pikën e fituar në fund, Diosgyori i Hasanit ka arritur kuotën e 37 pikëve pas 24 ndeshjeve dhe gjendet në pozitën e pestë të tabelës, dy më pak se Puskas Academy mbi ta.

KONYASPOR 1-0 FENERBAHÇE

As me dy lojtarë më shumë, Feneri i Muriqit s’arrin të fitojë

Foto: Konyaspor/fb

14 March, 2020 @20:02

Fenerbahçe pas një performance të dobët, nuk ka arritur të shfrytëzojë as epërsinë numerike në fushë ndaj skuadrës që po…

AKHMAT GROZNY 2-3 DINAMO MOSKA

Roshi shënon, Berisha disa minuta - por Akhmat s’fiton

Foto: Akhmat/tw

14 March, 2020 @18:17

Skudra nga Grozni i Rusisë, Akhmat, ku luajnë dyshja Odise Roshi dhe Bernard Berisha, ka regjistruar humbjen e radhës në…

EINDHOVEN

PSV emëron Schmidtin trajner të ri të skuadrës

11 March, 2020 @14:30

Kampioni i shumëfishtë i Holandës, PSV Eindhoven, ka zyrtarizuar trajnerin e ri të skuadrës, gjermanin Roger Schmidt. Emri i…

AIK 3-1 KALMAR

Fidan Aliti shënon në humbjen e ekipit

Foto: Kalmar/fb

10 March, 2020 @14:34

Qendërmbrojtësi i pazëvendësueshëm i Kosovës, Fidan Aliti, duket se është në formë të mirë para ndeshjes që Kosova do ta…

GORICA 1-3 LOKOMOTIVA

Asistimet e Kastratit dhe golat e Uzunit, çojnë ekipin mbi Hajdukun

Foto & Video: NKLokomotiva/fb

10 March, 2020 @13:59

Lokomotiva e Zagrebit ka shënuar fitore të rëndësishme mbrëmë në përballje ndaj Goricës, 1-3. Pas pjesës së parë të kryer…

Të gjitha lajmet nga International