Të gjitha lajmet

CORONAVIRUS

Pezullohen të gjitha aktivitetet sportive në Kosovë

Pezullohen të gjitha aktivitetet sportive në Kosovë

14 March, 2020 @1:34

Pas rasteve të para zyrtare të coronavirusit në Kosovë, Qeveria e Republikës së Kosovës ka pezulluar të gjitha aktivetet sportive në vend deri në Vendimin e ardhshëm të saj.

Federata e Futbollit të Kosovës dhe Federata e Basketbollit të Kosovës kishin planifikuar të zhvillojnë ndeshjet e xhirove të radhës pa praninë e publikut, por pas vendimit të Qeverisë, ato lëshuan komunikata që bën të ditura për ndalesë aktivitetesh.

SUHAREKË

Lideri i Superligës aplikon masat mbrojtëse ndaj Coronavirusit

Fotot: KFBallkani/fb

12 March, 2020 @11:40

Skuadra lidere e Superligës së Kosovës, Ballkani, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për mbrojtje nga Coronaviursi - menjëherë ka…

ORARI I NDESHJEVE NË CIKLIN E TRETË

Cila skuadër ka orarin më të favorshëm?!

Foto: KFFlamurtari/fb

9 March, 2020 @23:27

Përkundër humbjes në xhiron e XXII Ballkani ka përfunduar ciklin e dytë të ndeshjeve të Superligës si lider. Ekipi…

DUKAGJINI 1-3 DRENICA

Drenica përmbys Dukagjinin për fitoren e dytë radhazi

9 March, 2020 @16:44

Drenica ka marrë edhe fitoren e dytë radhazi në Superligë për të arritur 30 pikëshin në Superligë dhe stabilizimin edhe…

FERONIKELI 2-0 VUSHTRRIA

Tovërlani debuton me fitore

9 March, 2020 @16:23

Në ndeshjen e parë të tij zyrtare pas rikthimit në stolin e Feronikelit, Afrim Tovërlani ka debutuar me fitore. …

FLAMURTARI 2-1 BALLKANI

Flamurtari shkakton humbjen e parë të Ballkanit pas 1 dhjetorit

9 March, 2020 @16:06

Flamurtari ka arritur të dalë triumfues nga dueli i nxehtë i zhvilluar sot në Prishtinë, ku përballë kanë pasur liderin…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga