Të gjitha lajmet

OBILIQ

Vaki kosovare: KEK-ut tentohet t’i vidhet porta!!!

Fotot: KEK/fb

Vaki kosovare: KEK-ut tentohet t’i vidhet porta!!!

14 March, 2020 @18:31

Në Kosovë hajnat si ndalë as coronavirusi. Skuadra e Ligës së Parë të Kosovës, KEK-u, para pak çastesh ka bërë të ditur se persona të paidentifikuar kanë tentuar ta vidhnin portën e skuadrës nga stadiumi Agron Rama në Obiliq.

“Sot rreth orës 16-17 në Agron Rama është tentuar të vidhet kjo portë që shërben për stërvitje si dhe janë dëmtuar mbajtëset e shtyllave të ndeshjeve. Klubi i KEK-ut dënon ashpër këtë dhe rastin e ka paraqitur në Policinë e Obiliqit,” ka bërë të ditur njoftimi i skuadrës para pak çastesh.

KEK

Përndryshe, ky stadium i KEK-ut shpesh ka qenë nikoqir i stërvitjeve të reprezentacionit të Kosovës.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga