Të gjitha lajmet

CORONAVIRUS

Futbollisti i dytë në Serie A me coronavirus

Futbollisti i dytë në Serie A me coronavirus

12 March, 2020 @23:24

Sulmuesi italian Manolo Gabbiadini është bërë futbollisti i radhës në Serie A që ka testuar pozitiv me coronavirus.

Klubi xhenovez Sampdoria ka njoftuar se Gabbiadini është testuar pozitiv me virusin. Dje në test pozitiv kishte dalë edhe mbrojtësi i Juventusit, Daniele Rugani.

“Sampdoria njofton se futbollisti Manolo Gabbiadini është testuar pozitiv me coronavirusin COVID-19. Ai ka temperaturë pak, por është mirë. Klubi ka aktivizuar gjitha procedurat e izolimit siç kërkohen me ligj”, është thënë në komunikatë të klubit italian.

E FUNDIT

Mbrojtësi i Juventusit me Coronavirus

11 March, 2020 @23:28

Para pak çastesh klubi italian Juventus ka konfirmuar se mbrojtësi i skuadrës së tyre, Daniele Rugani është testuar si pozitiv…

BERGAMO

Atalanta milionere me arritjen në çerekfinale

Foto: Atalanta/fb

11 March, 2020 @14:49

Skuadra e Atalantës, që ka debutuar këtë stinor në Ligë të Kampionëve dhe ka arritur të befasojë të gjithë duke…

BRESCIA 1-2 NAPOLI

Napoli ngritet për 3 pozita pas fitores me përmbysje sonte

Foto: SSCNapoli/fb

21 February, 2020 @22:47

Napoli i drejtuar nga Gennaro Gattuso ka arritur që me përmbysje të mposht ekipin e Brescias 1-2 [Chancellor 26 -…

L'EQUIPE

Një gjerman në vend të Piolit

19 February, 2020 @22:24

Skuadra e Milanit që po kalon nëpër krizë të madhe të rezultateve në dekadën e fundit dhe nuk po arrin…

TRAJNERI I RI

SPAL zyrtarizon Di Biagion

Foto: spalferrara.it

10 February, 2020 @16:19

Biancazzurrët e SPAL-it kanë zyrtarizuar sot trajnerin e ri të ekipit, Luigi di Biagio, pasi që ndanë rrugët me trajnerin…

Të gjitha lajmet nga Serie A