Të gjitha lajmet

COPA DEL REY

Shtyhet edhe finalja e Kupës së Mbretit

Shtyhet edhe finalja e Kupës së Mbretit

11 March, 2020 @17:50

Pas përhapjes së coronavirusit nëpër Spanjë dhe pas takimit mes krerëve të skuadrave finaliste, është vendosur që finalja e Kupës së Spanjës, mes dy ekipeve baske, Athletic Bilbao dhe Real Sociedad të zhvillohet dikur gjatë muajit maj dhe atë kah fundi i muajit, bën të ditur MundoDeportivo.

Sociedad dhe Bilbao është dashur të luajnë përballjen e tyre finale të Kupës së Mbretit të Spanjës më 18 prill 2020 në stadiumin olimpik të Sevillës, por për shkak të rrezikshmërisë dhe kontrollimit të gjendjes, kërkesës së ekipeve të shqyrtohet një datë që kjo përballje të luhet në prani të tifozëve - pritet që data më e mirë - nëse nuk ka ekspanzion të gjendjes nga coronavirusi - të jetë 30 maj 2020.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga