Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CORONAVIRUS

Roma s’udhëton në Spanjë

Roma s’udhëton në Spanjë


11 March, 2020 @14:17

Klubi i Romës zyrtarisht ka bërë të ditur se nuk do të udhëtojë për në Sevilla për duelin ndaj ekipit me të njëjtin emër, për shkak se nuk morrën autorizim nga autoritetet spanjolle.

Ndeshja ka qenë në dyshim për tu zhvilluar edhe ditë më parë, pasi që qeveria spanjolle ka ndalë të gjitha fluturimet që vinë nga Italia.

Detajet tjera për këtë, Roma ka shkruar se do të vinë nga UEFA.

Dueli Sevilla - Roma është i pari i çifteve të së tetës së finales së Europa Ligës.


LEIPZIG 3-0 TOTTENHAM HOTSPUR

Leipzigu i Nagelsmannit eliminon nënkampionin e Evropës

Champions League

Leipzigu i Nagelsmannit eliminon nënkampionin e Evropës

10/03/20 @ 23:11

VALENCIA 3-4 ATALANTA

Ilicic me rekord, Xhimshiti 90min - Atalanta vazhdon ëndrrën

Champions League

Ilicic me rekord, Xhimshiti 90min - Atalanta vazhdon ëndrrën

10/03/20 @ 23:05

PARA DUELIT JETIK

Maqedonasit po kërkojnë shtyerjen e ndeshjes nga UEFA-ja!

Evropiani/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Maqedonasit po kërkojnë shtyerjen e ndeshjes nga UEFA-ja!

10/03/20 @ 18:43

VENDIMI I MINISTRISË

Maqedonia - Kosova, përfundimisht pa shikues

Evropiani/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Maqedonia - Kosova, përfundimisht pa shikues

10/03/20 @ 14:55

AIK 3-1 KALMAR

Fidan Aliti shënon në humbjen e ekipit

International/Sportistë shqiptarë në botë

Fidan Aliti shënon në humbjen e ekipit

10/03/20 @ 14:34

GORICA 1-3 LOKOMOTIVA

Asistimet e Kastratit dhe golat e Uzunit, çojnë ekipin mbi Hajdukun

International/Sportistë shqiptarë në botë

Asistimet e Kastratit dhe golat e Uzunit, çojnë ekipin mbi Hajdukun

10/03/20 @ 13:59

ORARI I NDESHJEVE NË CIKLIN E TRETË

Cila skuadër ka orarin më të favorshëm?!

FFK Superliga

Cila skuadër ka orarin më të favorshëm?!

09/03/20 @ 23:27

DUKAGJINI 1-3 DRENICA

Drenica përmbys Dukagjinin për fitoren e dytë radhazi

FFK Superliga

Drenica përmbys Dukagjinin për fitoren e dytë radhazi

09/03/20 @ 16:44

FERONIKELI 2-0 VUSHTRRIA

Tovërlani debuton me fitore

FFK Superliga

Tovërlani debuton me fitore

09/03/20 @ 16:23

FLAMURTARI 2-1 BALLKANI

Flamurtari shkakton humbjen e parë të Ballkanit pas 1 dhjetorit

FFK Superliga

Flamurtari shkakton humbjen e parë të Ballkanit pas 1 dhjetorit

09/03/20 @ 16:06

EUROPA LEAGUE

Lirim Kastrati vendimtar në Moskë, Legia mposhtë Spartakun

Europa League/Sportistë shqiptarë në botë

Lirim Kastrati vendimtar në Moskë, Legia mposhtë Spartakun

15/09/21 @ 19:10

SHORTI I EUROPA LEAGUE

Europa League - grupet për edicionin 2021/2022

Europa League

Europa League - grupet për edicionin 2021/2022

27/08/21 @ 12:27

VIRAL SOCIAL

Pa logo! Futbollisti i Fenerbahçes ‘djeg’ internetin

Europa League/International

Pa logo! Futbollisti i Fenerbahçes ‘djeg’ internetin

20/08/21 @ 10:07

LIGA E KONFERENCËS

Nëse kalohet Bodo, kundërshtari i Prishtinës është...

Conference League/Europa League

Nëse kalohet Bodo, kundërshtari i Prishtinës është...

12/08/21 @ 14:50

SUPERKUPA: CHELSEA - VILLARREAL

Vazhdon magjia e Tuchellit, Superkupa e Chelseat

Champions League/Europa League

Vazhdon magjia e Tuchellit, Superkupa e Chelseat

11/08/21 @ 23:53

11-SHET

Formacionet zyrtare: Superkupa Chelsea - Villarreal

Champions League/Europa League

Formacionet zyrtare: Superkupa Chelsea - Villarreal

11/08/21 @ 20:15

UEFA SUPERCUP

Sonte UEFA Superkupa: Chelsea-Villarreal

Champions League/Europa League

Sonte UEFA Superkupa: Chelsea-Villarreal

11/08/21 @ 10:00

UEFA

UEFA ndërron rregulla, mund të përballen 2 skuadra me shtete të njëjta

Europa League

UEFA ndërron rregulla, mund të përballen 2 skuadra me shtete të njëjta

30/07/21 @ 22:24

MBUSHET ARKA

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

Conference League/FFK Superliga/Champions League/Europa League

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

30/07/21 @ 09:59

FEDERATA ZYRTARIZON

4 klube kosovare në gara evropiane prej sezonit 2022/23

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Champions League/Europa League

4 klube kosovare në gara evropiane prej sezonit 2022/23

21/07/21 @ 13:39


 
Të gjitha lajmet nga Europa League