Të gjitha lajmet

LEIPZIG 3-0 TOTTENHAM HOTSPUR

Leipzigu i Nagelsmannit eliminon nënkampionin e Evropës

Foto: champonsleague/fb

Leipzigu i Nagelsmannit eliminon nënkampionin e Evropës

10 March, 2020 @23:11

Tottenham Hotspur i ka dhënë fund garave evropiane heret sivjet, duke u eliminuar në të tetën e finales së Ligës së Kampionëve nga befasia tjetër e këtij stinori në këtë garë, Leipzigu.

Leipzigu i drejtuar nga trajneri i ri, por me emër, Julian Nagelsmann, ka arritur që pas fitores si mysafir në Londër të shënojë fitore edhe në RedBull Arena të Leipzigut për të zënë vend në tetëshen më të mirë të stinorit në Evropë.

Kapiteni i ekipit, austriaku Marcel Sabitzer ka shënuar dy golat e para të ekipit, ndërsa goditjen finale mamuzave të Jose Mourinhos i ka dhënë suedezi Emil Forsberg, që kishte zëvendësuar në të njejtën minutë kapitenin e ekipit dhe shënoi menjëherë për përfundimtaren 3-0 [Sabitzer 10, 21, Forsberg 87].

Leipzig nuk pranoi gol në asnjërën ndeshje nga Tottenhami, i goditur nga lëndimet dhe me rezultat të përgjithshëm 4-0 ecën drejt e në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Përndryshe, Leipzigu është klub i formuar dhjetë vite më parë.

 

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga