Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DUKAGJINI 1-3 DRENICA

Drenica përmbys Dukagjinin për fitoren e dytë radhazi

Drenica përmbys Dukagjinin për fitoren e dytë radhazi


9 March, 2020 @16:44

Drenica ka marrë edhe fitoren e dytë radhazi në Superligë për të arritur 30 pikëshin në Superligë dhe stabilizimin edhe për një xhiro së paku në pjesën e sigurtë të renditjes.

Të kuqtë e drejtuar nga Gani Sejdiu kanë arritur të përmbysin brenda pjesës së parë epërsinë e hershme të klinasve për të fituar ndeshjen 1-3 në fund [Granit Arifaj 14 - Flamur Muleci 21, Argjend Mustafa 42, 84].

Dukagjini e nisi shpejt dhe më kërkues takimin, që rezultoi me gol menjëherë pas dy rasteve të Altin Merlakut dhe Laurant Marmullakut. Ka qenë Arifaj me përvojë që u dha epërsinë.

TABELA AKTUALE

Por përgjigja e mysafirëve nuk vonoi. Muleci reagoi mirë për të barazuar rezultatin shtatë minuta më pas, ndërsa Argjend Mustafa i disponuar për gola sot çoi në avantazh ekipin e tij 3 minuta para fundit të pjesës së parë.

Në pjesë të dytë nuk pati shumë ngjarje në lojë, derisa kah fundi i ndeshjes, në minutën e 84-të të duelit Mustafa shënoi golin e dytë të tij personal e të sigurisë për Drenicën.

Fitorja zbeh edhe më gjasat e Dukagjinit për shpëtim teorik të stinorit, ndërsa Drenicën e mban të qetë së paku edhe për një xhiro në pjesë jo të rrezikshme të Superligës.


FERONIKELI 2-0 VUSHTRRIA

Tovërlani debuton me fitore

FFK Superliga

Tovërlani debuton me fitore

09/03/20 @ 16:23

FLAMURTARI 2-1 BALLKANI

Flamurtari shkakton humbjen e parë të Ballkanit pas 1 dhjetorit

FFK Superliga

Flamurtari shkakton humbjen e parë të Ballkanit pas 1 dhjetorit

09/03/20 @ 16:06

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Drenica

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Drenica

09/03/20 @ 13:57

CORONAVIRUS

FSHF vendos, duelet e sotme me dyer të mbyllura

FSHF Kategoria Superiore

FSHF vendos, duelet e sotme me dyer të mbyllura

09/03/20 @ 13:57

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Vushtrria

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Vushtrria

09/03/20 @ 13:50

11-SHET

Formacionet zyrtare: Flamurtari - Ballkani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Flamurtari - Ballkani

09/03/20 @ 13:45

LIRIA 2-0 ONIX

Dy minuta vendosën, Liria pas 4 muajsh shënon fitore

FFK Liga e parë

Dy minuta vendosën, Liria pas 4 muajsh shënon fitore

08/03/20 @ 16:31

VËLLAZNIMI - BESA

Lideri s’gabon në Gjakovë, shqetësuese gjendja e Vëllaznimit

FFK Liga e parë

Lideri s’gabon në Gjakovë, shqetësuese gjendja e Vëllaznimit

08/03/20 @ 16:09

DRITA - PRISHTINA

Rexha e Fazliu për fitore, Drita merr vendin e dytë

FFK Superliga

Rexha e Fazliu për fitore, Drita merr vendin e dytë

08/03/20 @ 16:02

LLAPI - GJILANI

Hap prapa për titull, Gjilani mposhtet në Podujevë

FFK Superliga

Hap prapa për titull, Gjilani mposhtet në Podujevë

08/03/20 @ 15:56

DRITA

Ergyn Ahmeti ndahet me Dritën

FFK Superliga/Transfere

Ergyn Ahmeti ndahet me Dritën

17/06/21 @ 18:05

DRITA

Festim Alidema largohet nga Drita

FFK Superliga/Transfere

Festim Alidema largohet nga Drita

17/06/21 @ 15:01

LLAPI

Llapi rrëmben golashënuesin më të mirë të Ulpianës

FFK Superliga/Transfere

Llapi rrëmben golashënuesin më të mirë të Ulpianës

17/06/21 @ 12:14

DRITA

Edhe një lojtar i bashkohet Dritës nga Trepça’89

FFK Superliga/Transfere

Edhe një lojtar i bashkohet Dritës nga Trepça’89

16/06/21 @ 22:00

DRITA

Drita godet me Mujën

FFK Superliga/Transfere

Drita godet me Mujën

16/06/21 @ 18:37

CONFERENCE LEAGUE

Llapi e Drita mësojnë kundërshtarët e rrethit të dytë

FFK Superliga

Llapi e Drita mësojnë kundërshtarët e rrethit të dytë

16/06/21 @ 14:29

MALISHEVA

Zyrtarizimi çështje kohe

FFK Superliga

Zyrtarizimi çështje kohe

16/06/21 @ 12:32

SUPERLIGA

Faton Maloku mbetet në portën e nënkampionit

FFK Superliga/Transfere

Faton Maloku mbetet në portën e nënkampionit

16/06/21 @ 11:43

LLAPI

Llapi rikthen portierin Avdyli

FFK Superliga/Transfere

Llapi rikthen portierin Avdyli

15/06/21 @ 20:50

SUHAREKË

Ballkani merr trajnerin ish-kampion për sezonin 21/22

FFK Superliga/Transfere

Ballkani merr trajnerin ish-kampion për sezonin 21/22

15/06/21 @ 18:54


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga