Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FERONIKELI 2-0 VUSHTRRIA

Tovërlani debuton me fitore

Tovërlani debuton me fitore


9 March, 2020 @16:23

Në ndeshjen e parë të tij zyrtare pas rikthimit në stolin e Feronikelit, Afrim Tovërlani ka debutuar me fitore.

Kampioni aktual i Kosovës ka shënuar fitore të pritur ndaj Vushtrrisë që po lufton për mbijetesë, duke shënuar nga një gol heret, për çdo pjesë lojë për përfundimtaren 2-0 [Ilir Berisha 17, Mevlan Zeka 68].

Bile, kah fundi i ndeshjes Mendurim Hoti çoi në pakthim edhe rastin më të mirë në futboll, duke gjuajtur lartë mbi portë penalltinë e fituar në minutën e 87-të të ndeshjes.

TABELA AKTUALE

E Feronikeli që u rrezikua dy herë nga të huajt e Vushtrrisë në pjesë të parë (Sie dhe Da Silva) arriti epërsinë menjëherë pas rrezikur me Berishën që ka përvojë të madhe, ndërsa në pjesë të dytë gjakovari Zeka shënoi për të hequr dilemat e fituesit dhe befasisë potenciale në Rexhep Rexhepi.

Fitorja çon Feronikelin në 34 pikë, ndërsa Vushtrrinë e fut në ciklin e fundit të ndeshjeve me shpresa edhe më të pakta se para ndeshjes së sotme.


FLAMURTARI 2-1 BALLKANI

Flamurtari shkakton humbjen e parë të Ballkanit pas 1 dhjetorit

FFK Superliga

Flamurtari shkakton humbjen e parë të Ballkanit pas 1 dhjetorit

09/03/20 @ 16:06

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Drenica

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Drenica

09/03/20 @ 13:57

CORONAVIRUS

FSHF vendos, duelet e sotme me dyer të mbyllura

FSHF Kategoria Superiore

FSHF vendos, duelet e sotme me dyer të mbyllura

09/03/20 @ 13:57

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Vushtrria

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Vushtrria

09/03/20 @ 13:50

11-SHET

Formacionet zyrtare: Flamurtari - Ballkani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Flamurtari - Ballkani

09/03/20 @ 13:45

LIRIA 2-0 ONIX

Dy minuta vendosën, Liria pas 4 muajsh shënon fitore

FFK Liga e parë

Dy minuta vendosën, Liria pas 4 muajsh shënon fitore

08/03/20 @ 16:31

VËLLAZNIMI - BESA

Lideri s’gabon në Gjakovë, shqetësuese gjendja e Vëllaznimit

FFK Liga e parë

Lideri s’gabon në Gjakovë, shqetësuese gjendja e Vëllaznimit

08/03/20 @ 16:09

DRITA - PRISHTINA

Rexha e Fazliu për fitore, Drita merr vendin e dytë

FFK Superliga

Rexha e Fazliu për fitore, Drita merr vendin e dytë

08/03/20 @ 16:02

LLAPI - GJILANI

Hap prapa për titull, Gjilani mposhtet në Podujevë

FFK Superliga

Hap prapa për titull, Gjilani mposhtet në Podujevë

08/03/20 @ 15:56

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Gjilani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Llapi - Gjilani

08/03/20 @ 13:06

VENDIMI I KD-së

Batatina përsëri në disiplinore

FFK Superliga

Batatina përsëri në disiplinore

27/10/21 @ 14:20

STAR OF THE GAMEWEEK XI

Ermal Krasniqi (KF Ballkani) - Ylli i javës (11)

FFK Superliga

Ermal Krasniqi (KF Ballkani) - Ylli i javës (11)

26/10/21 @ 22:45

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (11)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (11)

25/10/21 @ 12:02

BALLKANI 2-0 PRISHTINA

Ermal Krasniqi asist e gol, Ballkani lider duke e mposhtur Prishtinën

FFK Superliga

Ermal Krasniqi asist e gol, Ballkani lider duke e mposhtur Prishtinën

24/10/21 @ 15:27

DRENICA 2-0 DUKAGJINI

Denisson rikthen Drenicën në krye

FFK Superliga

Denisson rikthen Drenicën në krye

24/10/21 @ 15:12

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Prishtina

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Ballkani - Prishtina

24/10/21 @ 12:39

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Dukagjini

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drenica - Dukagjini

24/10/21 @ 12:35

FARUK ELSHANI, PAS NDESHJES

Vendosi momenti

FFK Superliga

Vendosi momenti

23/10/21 @ 17:06

ISMET MUNISHI, PAS NDESHJES

Loja më e mirë deri sot

FFK Superliga

Loja më e mirë deri sot

23/10/21 @ 16:58

ARDIAN NUHIU, PAS NDESHJES

Me sistemin VAR, as që mendoj për gjykimin

FFK Superliga

Me sistemin VAR, as që mendoj për gjykimin

23/10/21 @ 16:53


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga