Të gjitha lajmet

VALENCIA 3-4 ATALANTA

Ilicic me rekord, Xhimshiti 90min - Atalanta vazhdon ëndrrën

Foto: championsleague/fb

Ilicic me rekord, Xhimshiti 90min - Atalanta vazhdon ëndrrën

10 March, 2020 @23:05

Slloveni Josip Ilicic, që do të jetë kundërshtar i Kosovës në duelet e vjeshtës në Ligë të Kombeve, ka shënuar katër gola në fitoren e radhës të Atalantës ndaj Valencias për të siguruar çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Ai është bërë lojtari më i vjetër në moshë që ka shënuar hat-trick në Ligë të Kampionëve, me 32 vjet e 41 ditë jete.

Atalanta kishte epërsinë nga ndeshja e parë 4-1, ndërsa sonte që në fillim të ndeshjes kuptuan se do të jenë në tetëshen më të mirë të garës, kur Ilicic shënoi dy herë në pjesë të parë për avantazhin 1-2 në përballjen që përfundoi 3-4 [Gameiro 21, 51, Ferran Torres 67 - Ilicic 3p, 43p, 71, 82] në të mirë të italianëve, të cilët me rezultat të përgjithshëm 4-8 shkuan tutje.

Berat Djimsiti ka qenë për 90min në fushë te Atalanta dhe bëhet ndër reprezentuesit e rrallë të Shqipërisë që arrin këtë fazë të garave të Ligës së Kampionëve.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga