Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PARA DUELIT JETIK

Maqedonasit po kërkojnë shtyerjen e ndeshjes nga UEFA-ja!

TOPSPORTI/ A. P.

Maqedonasit po kërkojnë shtyerjen e ndeshjes nga UEFA-ja!


10 March, 2020 @18:43

Mediat maqedonase sot kanë bërë të ditur se nga burimet e tyre brenda Federatës kanë mësuar se FFM do të kërkojë nga UEFA-ja shtyerjen e ndeshjes ndërmjet Maqedonisë dhe Kosovës.

Kjo për shkak se tre lojtarët që vlerësohen më të mirët te maqedonët, Goran Pandev, Elif Elmas dhe Ilija Nestoroski - luajnë në Serie A-në italiane dhe aktualisht janë në karantinë 14 ditore - që do të pamundësojë ardhjen e tyre për ndeshje ndaj Kosovës.

Sipas sportmedia, FFM do të bëj kërkesën në drejtim të UEFA-së sot ose nesër, ndërsa vendimin përfundimtar do ta ketë UEFA-ja. Në artikull thuhet që FFM ka përkrahjen edhe të FFK-së, për shkak të lojtarëve të Kosovës që luajnë aty.

Siç e dimë, Amir Rrahmani dhe Samir Ujkani janë pjesë e ekipeve të Serie A-së.

Përndryshe, sot është marrë vendim nga Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë që aktivitetet publike që mbledhin mbi qindra njerëz në tubime të ndalohen për 30 ditët e ardhshme, ku përfshihet natyrisht edhe sporti.


VENDIMI I MINISTRISË

Maqedonia - Kosova, përfundimisht pa shikues

Evropiani/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Maqedonia - Kosova, përfundimisht pa shikues

10/03/20 @ 14:55

AIK 3-1 KALMAR

Fidan Aliti shënon në humbjen e ekipit

International/Sportistë shqiptarë në botë

Fidan Aliti shënon në humbjen e ekipit

10/03/20 @ 14:34

GORICA 1-3 LOKOMOTIVA

Asistimet e Kastratit dhe golat e Uzunit, çojnë ekipin mbi Hajdukun

International/Sportistë shqiptarë në botë

Asistimet e Kastratit dhe golat e Uzunit, çojnë ekipin mbi Hajdukun

10/03/20 @ 13:59

ORARI I NDESHJEVE NË CIKLIN E TRETË

Cila skuadër ka orarin më të favorshëm?!

FFK Superliga

Cila skuadër ka orarin më të favorshëm?!

09/03/20 @ 23:27

DUKAGJINI 1-3 DRENICA

Drenica përmbys Dukagjinin për fitoren e dytë radhazi

FFK Superliga

Drenica përmbys Dukagjinin për fitoren e dytë radhazi

09/03/20 @ 16:44

FERONIKELI 2-0 VUSHTRRIA

Tovërlani debuton me fitore

FFK Superliga

Tovërlani debuton me fitore

09/03/20 @ 16:23

FLAMURTARI 2-1 BALLKANI

Flamurtari shkakton humbjen e parë të Ballkanit pas 1 dhjetorit

FFK Superliga

Flamurtari shkakton humbjen e parë të Ballkanit pas 1 dhjetorit

09/03/20 @ 16:06

CORONAVIRUS

FSHF vendos, duelet e sotme me dyer të mbyllura

FSHF Kategoria Superiore

FSHF vendos, duelet e sotme me dyer të mbyllura

09/03/20 @ 13:57

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Drenica

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Drenica

09/03/20 @ 13:57

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Vushtrria

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Vushtrria

09/03/20 @ 13:50

KAMPIONATI EVROPIAN

Pesë  arrestime pas abuzimit racial

Evropiani/Transfere

Pesë  arrestime pas abuzimit racial

16/07/21 @ 11:15

PAS FINALES

Idetë e Southgate: portieri do të gjuante penalltinë e gjashtë dhe ku të hidhej Pickford!

Evropiani/Premier League/International

Idetë e Southgate: portieri do të gjuante penalltinë e gjashtë dhe ku të hidhej Pickford!

14/07/21 @ 17:09

TE PRISHTINA

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

Evropiani/Champions League/Europa League/International

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

14/07/21 @ 08:03

JUVENTUS

Chiesa i palëkundur

Evropiani/Serie A

Chiesa i palëkundur

13/07/21 @ 14:03

TOP 11

Ekipi më i mirë i EURO2020 nga UEFA

Evropiani/International

Ekipi më i mirë i EURO2020 nga UEFA

13/07/21 @ 11:37

GIORGIO CHIELLINI

Diçka magjike

Evropiani/Serie A/International

Diçka magjike

12/07/21 @ 11:54

PAS NDESHJES

Mesazhi i Southgate për penalltinë e Sakas

Evropiani/Serie A/International

Mesazhi i Southgate për penalltinë e Sakas

12/07/21 @ 01:01

PLAYER RATINGS @ FINAL

Notat e futbollistëve: Italia-Anglia

Evropiani/Serie A/International

Notat e futbollistëve: Italia-Anglia

12/07/21 @ 00:49

FINALJA EURO2020

Donnarumma hero, Italia ia merr trofeun anglezëve në Wembley

Evropiani/Serie A/International

Donnarumma hero, Italia ia merr trofeun anglezëve në Wembley

11/07/21 @ 23:55

11-SHET

Formacionet zyrtare: Italia - Anglia

Evropiani

Formacionet zyrtare: Italia - Anglia

11/07/21 @ 19:49


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani