Të gjitha lajmet

GORICA 1-3 LOKOMOTIVA

Asistimet e Kastratit dhe golat e Uzunit, çojnë ekipin mbi Hajdukun

Foto & Video: NKLokomotiva/fb

Asistimet e Kastratit dhe golat e Uzunit, çojnë ekipin mbi Hajdukun

10 March, 2020 @13:59

Lokomotiva e Zagrebit ka shënuar fitore të rëndësishme mbrëmë në përballje ndaj Goricës, 1-3. Pas pjesës së parë të kryer pa gola 0-0, vendasit kishin kapur epërsinë 1-0, e më pas në skenë dolën forcat shqiptare të ekipit nga kryeqyteti kroat.

Pas barazimit 1-1, Lirim Kastrati ka asistuar dy herë radhazi për dy golat vendimtar të shënuar nga Myrto Uzuni që i kanë siguruar fitoren 1-3 Lokomotivës.

Me këtë fitore, Lokomotiva ka dalë mbi Hajdukun në renditjen tabelare, duke u renditur e treta në tabelë dhe me një pikë më pak se Rijeka, e dyta.

TABELA AKTUALE:

1. Dinamo 65p
2. Rijeka 47p
3. Lokomotiva 46p
4. Hajduk 45p
5. Osijek 42p…

 

Përndryshe pos Uzunit e Kastratit, për Lokomotivën kanë luajtur 90min edhe Jon Mersinaj e Enis Çokaj, derisa Indrit Tuci luajti në 15min e fundit të ndeshjes.

MEDIA TALK

Një trajner me përvojë gjermane te Fenerbahçe?!

6 March, 2020 @0:33

Mediat turke kanë filluar spekulimet për trajnerin e ri të Fenerbahçes, ku luan edhe sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi. …

TRABZONSPOR

Sturridge përsëri mbetet lojtar i lirë

2 March, 2020 @12:53

Futbollisti anglez, Daniel Sturridge, që nënshkroi për ekipin turk, Trabzonspor, kontratë 2+1 vjeçare - është ndarë nga aty. Ai…

FENERBAHÇE

Vedat Muriqi do të ketë trajner të ri

1 March, 2020 @21:09

Pas serisë negative në Superligë, humbjes në derbin e madh ndaj Galatasarayit dhe barazimit krejt në fund ndaj Antalyasporit së…

VEDAT MURIQI

Kur s’fitojmë, goli nuk ka rëndësi

29 February, 2020 @22:45

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, që sonte shënoi në përballjen e Fenerbahçes ndaj Antalyasporit si mysafir, ka thënë se goli…

ALANYASPOR 1-2 BESIKTAS

Yilmaz çon Besiktasin mbi Fenerin e Muriqit

Foto: NTV/fb

28 February, 2020 @20:47

Një çiftgolësh i reprezentuesit turk, Burak Yilmaz, ka mjaftuar që Besiktas që po drejtohet nga legjenda e futbollit turk, Sergen…

Të gjitha lajmet nga International