Të gjitha lajmet

SHQIPËRI

Pezullohet futbolli në Shqipëri

Pezullohet futbolli në Shqipëri


Teksti: FSHF

12 March, 2020 @15:52

FSHF pezullon të gjithë aktivitetet futbollistike në Shqipëri. Të martën UEFA vendos për ecurinë e aktiviteteve ndërkombëtare futbollistike europiane

Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit ka ndjekur nga afër dhe me prioritet ecurinë e situatës në vendin tonë pas rasteve të shfaqura me COVID-19.

Nisur nga përshkallëzimi i kësaj situate dhe duke ndjerë përgjegjësi maksimale për të gjithë personat e përfshirë në jetën futbollistike në vend si dhe pas propozimit te Komitetit të Emergjencave në FSHF, Komiteti Ekzekutiv vendosi pezullimin e të gjitha aktiviteteve futbollistike.

Ky vendim hyn në fuqi menjëherë deri në një komunikim tjetër të Federatës së Futbollit.

TRANSFER

Drenica me mbrojtës nga Shqipëria

18 January, 2021 @21:53

Skuadra e Drenicës sapo ka prezentuar përforcimin e saj të ri. Ekipi nga Skenderaj ka nënshkruar kontratë me mbrojtësin e…

TRANSFER

Teuta transferon futbollistin e Gjilanit

18 January, 2021 @21:46

Teuta e Durrës ka zyrtarizuar përforcimin më të ri të skuadrës, i cili është transferuar nga Gjilani. Durrësakët kanë nënshkruar…

TIRANA

Tirana transferon sulmuesin e reprezentacionit të Finlandës

FOTO / Tirana

18 January, 2021 @13:56

Kampionja aktuale e Shqipërisë, Tirana, zyrtarizoi sulmuesin finlandez, Tim Väyrynen. Sulmuesi 27 vjeçar, do të jetë pjesë e Tiranës për…

TRANSFER

Arbëria me përforcim nga Shqipëria

11 January, 2021 @22:10

Skuadra e Superligës së Kosovës, Arbëria, po vazhdon me përforcime në këtë afat kalimtar. Ekipi nga Dobraja ka nënshkruar me…

TRANSFER

Katër transferime te Skënderbeu

11 January, 2021 @21:43

Ish kampioni i Shqipërisë që sivjet po lufton për mbijetesë në Kategorinë Superiore, Skënderbeu, sot ka zyrtarizuar katër përforcime menjëherë. …

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore