Të gjitha lajmet

LIVERPOOL 2-3 ATLETICO MADRID

Atletico eliminon kampionin evropian

Foto: uefa.com

Atletico eliminon kampionin evropian

11 March, 2020 @23:37

Atletico Madrid ka arritur që të durojë furrinë e Liverpoolit në Anfield Road për të çuar ndeshjen në vazhdime ku ka goditur portën e Adrianit për të siguruar çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Liverpool, kampion i vitit të kaluar në Ligë të Kampionëve, ka arritur që të neutralizojë epërsinë e Atleticos nga ndeshja e parë 0-1, pasi që Georginio Wijnaldum kishte shënuar (43’) për 1-0, rezultat me të cilin përfunduan 90 min lojë.

E në vazhdime, Liverpool shpejt arriti ta bëj rezultatin 2-0 përmes Roberto Firminos, por barazimi me Marcos Llorenten, gabimi i portierit të Liverpoolit Adrian, çuan në 1-2 rezultatin në të mirë të djelmoshave të Diego Simeones, që nuk u ndalën deri në fund dhe mbrojtën rezultatin, për të shënuar edhe një herë para fishkëllimës së fundit të gjyqtarit me anë të Alvaro Moratas për përfundimtaren 2-3 [Wijnaldum 43, Firmino 94 - Llorente 97, 105, Morata 120] dhe me rezultat të përgjithshëm nga dy ndeshjet 2-4 Atletico siguroi vend në tetëshen më të mirë të Evropës për këtë stinor.

Liverpool këtu përshëndetet nga garat evropiane për këtë sezon, derisa i mbetet tashmë të koncentrohet në 9 pikët që i duhet për të marrë titullin kampion në Angli.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga