Të gjitha lajmet

PARIS ST GERMAIN 2-0 BORUSSIA DORTMUND

Neymar - Bernat vendosin, Parisi eliminon Dortmundin

Foto: uefa.com

Neymar - Bernat vendosin, Parisi eliminon Dortmundin

11 March, 2020 @22:57

Braziliani Neymar dhe spanjolli Juan Bernat kanë shënuar nga një gol në pjesë të parë të ndeshjes për të siguruar fitoren 2-0 të Paris St Germainit në përballje ndaj Borussia Dortmundit dhe për t’ia siguruar çerekfinalen ekipit francez.

Neymar ka shënuar me asist të Angel Di Marias, ndërsa Juan Bernat me asist të Pablo Sarabias 2-0 [Neymar 28, Bernat 45].

Pas performancës jo të mirë në Gjermani, ku kishin humbur 2-1 taktikat e Thomas Tuchelit u vënë në pyetje, ndërsa PSG dha përgjigje sonte në Parc des Princes të zbrazët, në përballjen që u luajt pa prani të tifozëve për shkak të rrezikut nga coronavirusi.

Mysafirët ndeshjen e kryen me 10 lojtarë, pasi që Emre Can në minutën e fundit të duelit u ndëshkua me karton të kuq.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga