Të gjitha lajmet

VERONË

Pas testit të Gabbiandinit, krejt Verona e Rrahmanit në izolim

Pas testit të Gabbiandinit, krejt Verona e Rrahmanit në izolim

12 March, 2020 @23:42

Skuadra e Veronës, ku luan edhe reprezentuesi Amir Rrahmani, ka bërë të ditur se i tërë ekipi, stafi dhe më gjerë janë futur në vetizolim, pasi që sulmuesi i Sampdorias Manolo Gabbiandini është testuar pozitiv në coronavirus.

Gabbiandini ka luajtur rreth një orë në përballjen që Sampdoria e fitoi 2-1 ndaj Veronës në fundjavën e kaluar, ndeshje kjo që u luajt pa prani të tifozëve.

Kështu, krejt ekipi, stafi dhe drejtorët që kanë udhëtuar në Xhenovë për këtë ndeshje, hynë në izolim të plotë vetanak deri më 22 mars.

Më parë, Juventusi ka bërë të ditur se ka futur 121 njerëz të ekipit në vetizolim, përfshirë edhe kryetarin Andrea Agnelli, pasi që lojtari i tyre dje u testua pozitiv me coronavirus.

FIRENCË

Treshja e Fiorentinës, shpëton nga coronavirusi

5 April, 2020 @16:53

Skuadra italiane nga qyteti i Firencës, Fiorentina, ka bërë të ditur sot se tre futbollistët e saj që kishin dalë…

MEDIA TALK

Inter jep 3 lojtarë për Chiesën

4 April, 2020 @14:25

Futbollisti i Fiorentinës, Federico Chiesa, po kërkohet nga Interi i Milanos, ka bërë të ditur Sportmediaset sot. Chiesa 22…

MEDIA TALK

Shevchenko krahason coronavirusin me Çernobilin

29 March, 2020 @13:42

Ylli i dikurshëm i Milanit, ukrainasi Andriy Shevchenko ka krahasuar pandeminë coronavirus me fatkeqësinë nukleare në Çernobil, që ka ndodhur…

KOMUNIKATA E JUVENTUSIT

Lojtarët e Juventusit “shkrijnë” rrogat

Foto: juventus.com

29 March, 2020 @13:25

Futbollistët e rekord-kampionit të Italisë, Juventus dhe trajneri i skuadrës Maurizio Sarri janë pajtuar që rrogat e tyre mujore të…

MEDIA TALK

Covid-19 e afron futbollin me NBA-në

27 March, 2020 @22:55

Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici, pajtohet që pasi të kalojë epidemia e covid-19 në botë, futbolli do të afrohet…

Të gjitha lajmet nga Serie A