Të gjitha lajmet

CORONAVIRUS

Paraqitet lojtari i parë i LaLigas me Coronavirus

Foto: MundoDeportivo

Paraqitet lojtari i parë i LaLigas me Coronavirus

15 March, 2020 @14:31

Futbollisti argjentinas i Valencias, Ezequiel Garay, është rasti i parë i coronavirusit te lojtarët e LaLigas, ka bërë të ditur MundoDeportivo para pak çastesh.

Garay njoftimin e ka bërë të ditur në llogarinë e tij të Instagramit, duke shkruar: e qartë pse e kam filluar 2020 jo mirë.

Rasti i Garayit është i pari në La Liga, derisa në Serie A e Premier Ligë tashmë janë paraqitur disa raste të prekura nga epidemia që ka kapluar botën.

COPA DEL REY

Shtyhet edhe finalja e Kupës së Mbretit

11 March, 2020 @17:50

Pas përhapjes së coronavirusit nëpër Spanjë dhe pas takimit mes krerëve të skuadrave finaliste, është vendosur që finalja e Kupës…

STATS OF EL CLASICO

Statistika të veçanta nga Real Madrid 2-0 Barcelona

Foto: GettyImages via Eurosport

1 March, 2020 @23:56

Pas fitores së Real Madridit ndaj Barcelonës në El Clasico, tashmë janë bërë edhe fakte të reja për të…

PLAYER RATINGS: REAL MADRID 2-0 BARCELONA

Notat e lojtarëve: Real Madrid 2-0 Barcelona

Foto: mundodeportivo

1 March, 2020 @23:27

Pas përfundimit të El Clasicos, faqja që mirret me vlerësimin kompjuterik të futbollistëve me performancat e tyre në ndeshje, ëhoscored,…

REAL MADRID 2-0 BARCELONA

ElClasico Realit për lidership

Foto: RealMadrid/fb

1 March, 2020 @23:07

Real Madrid është rikthyer në krye të La Liga pas fitores ndaj Barcelonës në El Clasico 2-0 [Vinicius 71, Diaz…

BARCELONA 5-0 EIBAR

4-she nga Messi, dy asistime nga përforcimi i ri

Foto: LaLiga/fb

22 February, 2020 @18:28

Lionel Messi ka shkëlqyer sot për Barcelonën në fitore ndaj Eibarit, duke shënuar katër gola, ashtu që ekipi të dalë…

Të gjitha lajmet nga La Liga