Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIRIA - BALLKANI

Ballkani fillon me pikë të arta

Ballkani fillon me pikë të arta


19 August, 2018 @18:57

Skuadra e Ballkanit ka shënuar fitore të merituar në Prizren sot, duke e mposhtur Lirinë 0-1 me anë të golit të shënuar nga Manevski në minutat shtesë të ndeshjes.

Ekipi i drejtuar nga Bekim Shotani ka dominuar me raste, posaçërisht në pjesë të parë, kur Leart Emini dhe Berat Hyseni patën raste ideale për të shënuar.

Sidoqoftë, Liria u mbajt mirë dhe në pjesë të dytë tentoi përmes të rikthyerit Liridon Fetahaj, që ishte rasti i parë konkret për bardhezinjtë e Bedridin Gjinalit.

TABELA AKTUALE

E krejt në fund, pasi që më parë portieri Drilon Hodaj kishte shpëtuar Lirinë nga goli i sigurtë, ka qenë Manevski që hyri si zëvendësues dhe shënoi për t’i sjellë tre pikë të mëdha ekipit të tij në Superligë.

Në xhiron që vjen Ballkani para shikuesve të vet pret Llapin, ndërsa Liria do të udhëtojë në Ferizaj.

a11-shet startuese:

LIRIA Hodaj, Kastrati, Dina, Gjeraj, Daci, Mustafa, Tushe, Fetahaj, Memaj, Karahoda, Gashi. Kryetrajner: Bedredin Gjinali.
BALLKANI Ruxhi, Krasniqi, Potoku , Kukaj, Berisha, Elezaj, Baftiu, Shabani, Emini, Gashi, Hyseni. Kryetrajner: Bekim Shotani.

DRITA - KEK

Kampionia e nis bindshëm

FFK Superliga

Kampionia e nis bindshëm

19/08/18 @ 18:50

ERVIS KAJA

Drita përforcon mbrojtjen para ndeshjes

FFK Superliga/Transfere

Drita përforcon mbrojtjen para ndeshjes

19/08/18 @ 16:23

CHELSEA - ARSENAL

Sarri 2 fitore, Emery 2 humbje

Premier League

Sarri 2 fitore, Emery 2 humbje

18/08/18 @ 20:41

CHIEVO - JUVENTUS

Ronaldo debuton në triller

Serie A

Ronaldo debuton në triller

18/08/18 @ 20:24

GUINGAMP - PSG

Neymar e Mbappe, për fitoren e dytë

Ligue 1

Neymar e Mbappe, për fitoren e dytë

18/08/18 @ 19:03

FERRONIKELI - TREPÇA'89

Ish-kampionët, barazojnë

FFK Superliga

Ish-kampionët, barazojnë

18/08/18 @ 18:43

TOTTENHAM - FULHAM

Kane thyen mallkimin e gushtit, Spurs përsëri fiton

Premier League

Kane thyen mallkimin e gushtit, Spurs përsëri fiton

18/08/18 @ 18:22

OPINION

Parashikimi për Serie A 2018/19

Serie A/International/Analiza

Parashikimi për Serie A 2018/19

18/08/18 @ 16:32

KOLUMNE

Parashikimi për La Liga 2018/19

La Liga/International/Analiza

Parashikimi për La Liga 2018/19

18/08/18 @ 16:25

MESFUSHORI SHKODRAN NË GJILAN

Drita zyrtarizoi edhe Vuçajn

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Drita zyrtarizoi edhe Vuçajn

18/08/18 @ 16:09

LLOGARITË E SKUADRAVE

Sa përfituan Drita e Llapi nga garat evropiane?

Conference League/FFK Superliga

Sa përfituan Drita e Llapi nga garat evropiane?

30/07/21 @ 12:33

MBUSHET ARKA

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

Conference League/FFK Superliga/Champions League/Europa League

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

30/07/21 @ 09:59

FEYENOORD - DRITA

Paraqitja fantastike s’mjafton, Drita eliminohet nga Feyenoordi

Conference League/FFK Superliga

Paraqitja fantastike s’mjafton, Drita eliminohet nga Feyenoordi

29/07/21 @ 22:00

CONFERENCE LEAGUE

Prishtina pëson, por kualifikohet

Conference League/FFK Superliga

Prishtina pëson, por kualifikohet

29/07/21 @ 21:54

BALLKANI

Ballkani zyrtarizon mbrojtësin e Teutës

FFK Superliga/Sportistë shqiptarë në botë

Ballkani zyrtarizon mbrojtësin e Teutës

29/07/21 @ 18:45

PRISHTINA

Qëndrim Zyba operohet me sukses

FFK Superliga

Qëndrim Zyba operohet me sukses

29/07/21 @ 11:29

MIQËSORE

Gjilani fiton miqësoren e fundit kundër Skënderbeut

FFK Superliga

Gjilani fiton miqësoren e fundit kundër Skënderbeut

28/07/21 @ 20:40

11-SHET

Formacionet zyrtare: Skënderbeu - Gjilani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Skënderbeu - Gjilani

28/07/21 @ 17:11

BALLKANI

Ballkani liron dy futbollistë

FFK Superliga

Ballkani liron dy futbollistë

28/07/21 @ 17:01

MIQËSORE

Pa gola mbyllet miqësorja Rabotniçki-Gjilani

FFK Superliga

Pa gola mbyllet miqësorja Rabotniçki-Gjilani

27/07/21 @ 22:46


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga